Cuma , Temmuz 21 2017
Ana Sayfa / Haberler / ‘Eğitimli köpekle kedi öldürtme’ davası ertelendi

‘Eğitimli köpekle kedi öldürtme’ davası ertelendi

Antalya Falez Park’ta tahmini 8 senedir köpeklerine birden fazla kediyi parçalattığı iddia edilen Mehmet Karay’a karşı açılan dava görülmeye başlandı.

aaaGeçen yaz hayvanseverlerin günlerce geceden sabah saatlerine kadar devam eden kedi nöbeti tuttuğu, Mehmet Karay adlı kişinin 2 av köpeğine yol kedilerini kasıtlı olarak parçalattığı istikametindeki iddialara ilişkili olarak Antalya 27’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün önce duruşma görüldü.

Hayvanseverlere hakaretten de geçen günlerde 3 ay 15 gün hapis cezası verilen Mehmet Karay, bugünkü duruşmada, suçlamaları reddetti .Duruşma ertelenirken, davayı takip edilen hayvanseverler savcılık çıkışında bir açıklama yaptı .

Falez Park’ta 8 senedir devam eden kedi katliamının mahkemesine hayvanseverler olarak katıldıklarını ifade eden A Platformu Sözcüsü Ödül Gündüz, “İki av köpeğini özel eğitmiş ve belli saatlerde köpeklerini tasmasız çıkararak hayvanseverlerin beslediği kedileri öldürtüyordu. Yaz boyu alanda kedi savunma nöbeti bulundurarak kedi ölümlerine engel olmaya çalışmıştık. Biz meydana gelen kedi katliamlarını hakime anlattık. İnsanların da çok yoğun olduğu alanda tasmasız ve öldürmeye alışmış köpekler tehlike oluşturuyor. Köpeklerin elinden alınmasını, tekrar köpek beslemesinin engellemesi ve cezalandırılmasını istedik” diye konuştu .

Sokak kedilerini 2 av köpeğine parçalattığı iddia edilen Mehmet Karay, 5199 Sayılabilir Hayvanları Savunma Kanunu’nun 5’inci, 11’inci, 13’üncü ve 14’üncü maddelerini ihlal etmekle suçlanıyor.

HaberPort

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir