Pazartesi , Ekim 23 2017
Ana Sayfa / Haberler / Dünya / İran’daki Köpek Dövüşleri Hayvanseverleri Ayağa Kaldırdı

İran’daki Köpek Dövüşleri Hayvanseverleri Ayağa Kaldırdı

İran’da haftanın tatil olduğu cuma günleri düzenlenen köpek dövüşleri hayvanların birinin ölmesi yahut ağır yaralanmasına kadar devam ediyor.

ilke-yatay

İran’da Başkent Tahran’a 298 km uzaklıktaki Zencan şehrinde yapılan köpek dövüşüne hayvans everlerden tepki var ancak yetkili kurumlar kayıtsız.

ÖLENE KADAR DEVAM EDİYOR

Haftanın tatil olduğu cuma günleri, şehir dışında kurulan alanda köpekler sahiplerince birbirinin üzerine salınarak öldürürcesine dövüştürülüyor. Dakikalar süren dövüş, hayvanların birinin ölmesi yahut ağır yaralanmasına kadar devam ediyor.

BÜYÜK BAHİSLER OYNANIYOR

Şehirden uzak olmasına rağmen binlerce İranlı, kanlı yarışların yapıldığı alana gelerek büyük ilgiyle olayları seyredip hayvanların birbirini parçalaması üzerine bahisler oynuyor.

ÇOCUKLAR DA ALANA GETİRİLDİ

Çocukların da vahşet dolu dakikaları izlemeleri için alana getirilmesi dikkat çekiyor. Olayın haftalardır geniş şekilde ülke medyasına yansımasına rağmen yetkili kurumların konuya kayıtsız kalması hayvan severlerin tepkisini çekiyor.

haberler.com

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

California ‘petshop’larda satılan hayvanlara kurtarılmış olma şartı getiriyor

New York Times’ın haberine göre, ticari amaçlı hayvan üreticisi ve aracılarına bir darbe olarak, California’da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir