Son eklenenler

Sinop’ta sokak köpekleri elektrikli sobalarla ısıtılıyor

Yoğun kar yağışı ardından dondurucu soğuklarla birlikte sokak hayvanları da ölümle burun buruna gelirken, Sinop’taki ‘Can Dostları Bakımevi’nde misafir edilen çok sayıda köpeğin soğuklardan etkilenmemesi için çalışmalar sürüyor.

1

Eski Radar bölgesinde bulunan barınağa ulaşımı sağlayan yol zaman zaman zaman kar nedeniyle ulaşıma kapanırken, bakım evi ekibi can dostlarına gerekli ihtiyaçlarını ulaştırabilmek için can siperane çalışıyor.

Bakım evinde misafir edilen yaklaşık 350 köpek, aşırı soğuk nedeniyle 24 saat elektrikli ısıtıcılar ve battaniyelerle ısıtılırken, büyük köpeklere günde 1, küçük köpeklere 3 ve yavru köpeklere de 3 öğün sıcak yemek veriliyor. Askeriye, cezaevi ve okul döneminde de Sinop Üniversitesinin yemekhanelerinde kalan yemeklerin servis edildiği bakım evinde 1 veteriner hekimle birlikte 5 kişi görev yapıyor.
Veteriner Hekim Volkan Tuncay, son üç gündür yaşanan dondurucu soğuklardan köpeklerin etkilenmemesi için tüm ekibiyle birlikte yoğun çaba sarf ettiklerini belirterek, can dostu köpeklerin gözlerindeki mutluluğun kendilerine yettiğini söyledi. Volkan Tuncay, köpeklerin her daim yanında olan ekip arkadaşları Barınak çalışanları Barış Kaya, Nuri Çolak, Tahsin Ozan ve Cengiz Ozan’a da teşekkür etti.
Vitrin Haber

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: