Salı , Temmuz 25 2017
Ana Sayfa / Haberler / Sinop’ta sokak köpekleri elektrikli sobalarla ısıtılıyor

Sinop’ta sokak köpekleri elektrikli sobalarla ısıtılıyor

Yoğun kar yağışı ardından dondurucu soğuklarla birlikte sokak hayvanları da ölümle burun buruna gelirken, Sinop’taki ‘Can Dostları Bakımevi’nde misafir edilen çok sayıda köpeğin soğuklardan etkilenmemesi için çalışmalar sürüyor.

1

Eski Radar bölgesinde bulunan barınağa ulaşımı sağlayan yol zaman zaman zaman kar nedeniyle ulaşıma kapanırken, bakım evi ekibi can dostlarına gerekli ihtiyaçlarını ulaştırabilmek için can siperane çalışıyor.

Bakım evinde misafir edilen yaklaşık 350 köpek, aşırı soğuk nedeniyle 24 saat elektrikli ısıtıcılar ve battaniyelerle ısıtılırken, büyük köpeklere günde 1, küçük köpeklere 3 ve yavru köpeklere de 3 öğün sıcak yemek veriliyor. Askeriye, cezaevi ve okul döneminde de Sinop Üniversitesinin yemekhanelerinde kalan yemeklerin servis edildiği bakım evinde 1 veteriner hekimle birlikte 5 kişi görev yapıyor.
Veteriner Hekim Volkan Tuncay, son üç gündür yaşanan dondurucu soğuklardan köpeklerin etkilenmemesi için tüm ekibiyle birlikte yoğun çaba sarf ettiklerini belirterek, can dostu köpeklerin gözlerindeki mutluluğun kendilerine yettiğini söyledi. Volkan Tuncay, köpeklerin her daim yanında olan ekip arkadaşları Barınak çalışanları Barış Kaya, Nuri Çolak, Tahsin Ozan ve Cengiz Ozan’a da teşekkür etti.
Vitrin Haber

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Evsiz ve Ölümcül Hasta Köpekler Sonunda Sığınabileceği Bir Yer Buldu

Michelle ve Jeff Allen New York’a bir saat uzaklıkta 24 dönümlük bir arazide evsiz ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir