Son eklenenler

Köpekler soğukta açlıktan ölüyor

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde, kış şartlarından dolayı barınağı olmayan ve aç kalan bazı sokak hayvanları ölüyor.

ddSoğuk kış şartları insanları etkilediği gibi hayvanları da etkiliyor. Soğuk kış günlerinde birçok sokak hayvanı açlıktan ve soğuktan ölüyor.
Tavşanlı Tepecik yolunda kenarlarında bazı köpekler donarak öldü. Birçoğunun da barınacak yeri yokken bazıları da, yiyecek sıkıntısı çekiyor.
Kütahya Çok Amaçlı Köpek Irkları Derneği Başkanı Mahir İnci, “Soğuk kış şartlarında sokak hayvanları aç kalarak ve donarak ölüyor. Biz de dernek olarak bu hayvanlara elimizden geldiğince yiyecek bırakmaya çalışıyoruz. Vatandaşların ve belediyenin bunlara barınacak yer bulmaları ve yiyecek bırakmalarını talep ediyoruz” dedi.
Aç kalan köpekler tavuk kümesleri kenarlarındaki gübre içlerinde ölmüş tavukları yiyerek besleniyorlar.

Bu bölgede çok fazla köpeğin buluğunu ve kış şartlarında açlıktan ve soğuktan öldüğünü ifade eden Kütahya Çok Amaçlı Köpek Irkları Derneği Başkan Yardımcısı Necdet Demirat, “Bizler elimizde köpek maması olmadığı için, balık halinden ve kasaplardan aldığımız balık kafalarını ve kemik artıklarını buraya getirip, bu hayvanlara atıyoruz. Bizlerin bu kadar çok köpeğe getirdiğimiz yiyecekler yetmiyor. Bölgede haddinden çok fazla hayvan var. Bu konuda Belediyenin ve vatandaşlarını yiyecek vermesi bırakmasını, vatandaşlar ve esnafında kapı önlerine ya da uygun yerlere yiyecek bırakmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Milliyet

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: