Çarşamba , Temmuz 26 2017
Ana Sayfa / Haberler / Dünya / Balkona hapsedilen köpeğe yardım komşulardan geldi

Balkona hapsedilen köpeğe yardım komşulardan geldi

Girne’de bir evin balkonuna kapatılan köpek için söz konusu evin komşularının şikayeti üzerine Kıbrıs Hayvan Hakları Derneği köpeği kurtarma girişimi başlattı.

kıbrısKıbrıs Hayvan Hakları Derneği’nin verdiği bilgiye göre, öğrencilerin olduğu öğrenilen ve yurt dışında olmalarından dolayı köpeğin yılbaşından beri evin balkonuna kapatıldığı ve haftada bir kişinin gelip beslendiği iddia ediliyor.
Sürekli uğuladığı, aç ve susuz orada yaşamak zorunda bırakıldğı  söyleyen komşular, köpeği oradan kurtarmak için ellerinden ne gelirse yapmaya hazır olduklarını ifade ettiler.
Girne Belediyesi’nden kontrol

Girne Belediyesi ekipleri şikayet adrese gidip köpeğin yaşadığı ortamı kontrol etmiş ve köpeğin aç ve susuz olmadığına ya da 20 gündür bakılmadığı bir durum olmadığını bildirdi.

Köpek sahiplerine de gerekli uyarı kağıdının Girne Belediyesi tarafından bırakıldığı bildirilmiş ve gerekli takibin yapılacağı bildirildi.

Kıbrıs Hayvan Hakları Derneği de köpeğin her gün bakılıp beslendiğine dair her gün takip edeceklerini açıkladı.

Gündem Kıbrıs

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Evsiz ve Ölümcül Hasta Köpekler Sonunda Sığınabileceği Bir Yer Buldu

Michelle ve Jeff Allen New York’a bir saat uzaklıkta 24 dönümlük bir arazide evsiz ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir