Salı , Temmuz 25 2017
Ana Sayfa / Haberler / İzmir’de Üçüncü Kez Köpek Bıçaklandı

İzmir’de Üçüncü Kez Köpek Bıçaklandı

İzmir’de iki köpeğe yapılan bıçaklı saldırının ardından dün gece de bir köpek bıçaklandı. Hayvanları koruma derneği temsilcisi, olayla ilgili kaymakamlığa başvurdu.

İzmir’in Ödemiş ilçesinde dün kimliği belirsiz kişi veya kişiler, bir sokak köpeğini bıçakladı. Doğayı Hayvanları Koruma Derneği (DOKAYKO) Ödemiş Temsilcisi Av. Eda Kuş, kaymakamlığa başvurarak olayın aydınlatılmasını istedi.

ilke-yatay

SOKAK KÖPEKLERİNE YÖNELİK SALDIRILAR DÜZENLENDİ

Temmuz ayından bu yana bazı kişi ya da kişilerce sokak köpeklerine yönelik bıçaklı saldırı olaylarının gerçekleştiğine dikkat çeken Av. Kuş, “İlk olay geçtiğimiz Temmuz ayında. Ulus Meydanı-Çamlık bölgesinde bir köpek bıçaklı saldırıya uğramış ve Ödemiş Belediyesi Hayvan Barınağı’nda tedavi altına alınmıştır. Saldırgan, söz konusu bıçaklı saldırı sonrası, kullanmış olduğu bıçağı köpeğin bacağında bırakıp kayıplara karışmıştır. Emniyet ekiplerince yapılan mobese kayıtlarını inceleme ve bıçak üzerinden alınan parmak izi neticesinde faili bulunamamıştır. İkinci olayda ise 09 Kasım 2015 tarihinde Ulus Meydanı’nda bir bacağı kırılmış, diğer bacağı da kesici-delici bir cisimle parçalanmış köpek ihbarı yapılmıştır. Ödemişli hayvan severler tarafından üç gün boyunca arama çalışması yapılmış, 11 Aralık tarihinde bulunarak tedavi edilmesi için Ödemiş Belediyesi Hayvan Barınağı ekiplerine teslim edilmiştir. İkinci olay sonrası da failler bulunamamıştır. 3 Ocak 2015 tarihinde sabah 03.00 sularında Veteriner Hekim Göknur Göktürk’ü arayan iki hayvansever bıçaklanan bir köpek bulduklarını belirterek yardım istemişlerdir.” dedi.

HER ÜÇ SALDIRIYI DA AYNI KİŞİ VEYA KİŞİLER YAPMIŞ OLABİLİR

Yaşanan olayların benzerliğine dikkat çeken Av. Kuş, aynı yerlerde oluşu ve aynı şekilde işlenmiş olmasının her üç saldırıyı da aynı kişi ya da kişilerin yapmış olabileceğini düşündürdüğünü belirtti. Hiçbir suçu olmayan bir hayvana işkence yapabilen şahıs ya da şahısların derhal bulunarak tedavi altına alınmasının kamu güvenliği ve sağlığı açısından da önem taşıdığını kaydeden Kuş, olayla ilgili gerekli araştırmaların ivedilikle yapılarak olaya karışan fail ya da faillerin bulunmasını, ilgili kişiler hakkında gereğinin yapılmasını ayrıca olayın yaşandığı Çamlık bölgesine mobese kameraları konulmasını talep etti.

haberler.com

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Evsiz ve Ölümcül Hasta Köpekler Sonunda Sığınabileceği Bir Yer Buldu

Michelle ve Jeff Allen New York’a bir saat uzaklıkta 24 dönümlük bir arazide evsiz ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir