Son eklenenler

Hayvanların bize verdiği 5 armağan

  1. Dostluk bağı

Onlar bizim nasıl hissedip nasıl davrandığımıza bakmaksızın bize bağlı kalırlar. Günün her anı bir adım yakınımızda, hep yanımızdalardır. Kendimizi hayatta yalnız ve terkedilmiş hissettiğimizde de onlar bize koşulsuz bağlılık gösterirler.

  1. İletişim

Samimi ve güçlü ilişkiler, berrak ve tutarlı iletişimle oluşur. Eğer iletişim güven vermeyen ve zararlıysa, ilişki çöker. Evcil hayvanlar bizimle davranış ve beden dilleri yoluyla “konuşurlar”. Onların dilini öğrenmek, onlarla güze iletişim kurmak ve davranışlarını takdir etmek biz insanların görevidir.

  1. Anı yaşamak

Biz insanlar vaktimizin çoğunu geçmişle ilgili pişmanlıklar yaşamak ya da gelecekle ilgili kaygı duymaya harcarız. Bu zamanı iyi kullanmamızı engeller ve anı yaşamamıza manidir. Evcil hayvanlarımız ise bize günü ve anı yaşamayı hatırlatırlar. Onlar her dakikayı ve her deneyimi yeni bir heyecan ve keyifle karşılarlar. Bu yolda onları izlememiz gerekir.

  1. Bağışlayıcılık

Birçoğumuzun kedi/köpeğimizi ihmal ettiği ya da sabrını yitirip bağırdığı ya da kötü kelimeler sarfettiği anlar olmuştur. Onların bizi hemen sonraki dakika affettiğini de çok net hatırlarız tabii. Onlar kin tutmazlar. Geçmişteki olayları düşünüp kendilerini cezalandırmazlar. Kalplerini açar, hemen bağışlarlar.

  1. Dengeli bir yaşam

Dengeli, daha az stresli ve keyifli bir varoluş için “basit şeyler” vardır: dengeli beslenme, günlük egzersiz ve günlük rutinlerin yapılanması ve BOL BOL SEVGİ. Bunları onlarla sağlamak daha kolay ve keyiflidir.

Yeni yıla daha fazla keyif katmak ister misiniz?

Patipedia

Evsiz bir köpeğe yuva olun, ya da barınak ziyaretlerine başlayın. Sahipsiz hayvanların kötü yaşam koşullarına rağmen nasıl sadakat ve sevgi gösterdiklerini, basit şeylere nasıl mutlu olduklarını deneyimleyin. Özellikle soğuk kış günlerinde onlara yaşatacağınız huzurun size yansımasını keşfedin.

Eğer bir hayvanı sahiplenme şansınız yoksa…

Wikihow

Wikihow

– Geçici yuva olun! Bir hayvanı barınaktan-sokaktan kurtarın ve ona kalıcı bir aile bulana kadar evinizde misafir edin.

– Hasta, hamile, emziren ya da özel ihtiyacı olan bir hayvanın sağlığına kavuşmasına destek olun.

– Sahiplendirilmek için çok küçük olan bir yavrunun bakımını, yeni evine uğurlanmaya uygun duruma gelene dek üstlenin.

– Hayvanların geçici bir yuvadan sahiplendirilmesi, barınak ya da sokaktan yuva bulmasından çok daha kolaydır. Bir canın şansı olun.

Mercola

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: