Perşembe , Temmuz 20 2017
Ana Sayfa / Haberler / Köpeğe Kötü Muamele Görevden Almaya Sebep Oldu

Köpeğe Kötü Muamele Görevden Almaya Sebep Oldu

Kayseri’de geçtiğimiz gün yaşanan ve ülke genelinde ciddi tepkiye neden olan Kocasinan Belediyesi görevlilerinin köpeğe muamelesi, belediye yetkililerini harekete geçirdi. Olayla ilgili inceleme başlatan belediye, incelemelerin tamamlanmasıyla birlikte köpeğe kötü muamele yapan görevlileri görevden aldığını bildirdi. Belediye yetkilileri ayrıca, bir daha böyle kötü görüntülerin ortaya çıkmaması için önlemler aldıklarını da vurguladı.

Kayseri’nin merkez Kocasinan Belediyesi ekiplerinin, Ankara yolunda bir aracın çarpması sonucu yaralanan köpeği özensiz ve kötü bir şekilde araca bindirmesi, hayvanseverleri kızdırdı. Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, tepkiler üzerine hayvan toplama ekibini görevden aldı.

ilke-yatayOymaağaç mevkiinde İstanbul plakalı bir aracın çarptığı köpeğin bacağı kırıldı. Araç sahibi köpeğin veterinere götürülmesi için sağlık ekiplerini aradı. Bir saat sonra olay yerine Kocasinan Belediyesi’nin hayvan toplama birimi geldi. Birimdeki görevliler, aracın bagajındaki köpeği sürükleyerek götürmesi hayvanseverleri kızdırdı. Bu fotoğrafın sosyal medyada yer almasının ardından hayvanseverler harekete geçti. Kayseri Hayvanları Koruma Derneği, belediye yetkilileri ile görüşerek, tepkilerini dile getirdi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, havyanseverlerin tepkileri üzerine ekibi görevinden aldı. Çolakbayrakdar, “Allah’ın yarattığı her türlü canlıya, insan olsun, hayvan olsun, bitki olsun şevkatle bakarız. Görevini tam olarak yerine getiremeyen personelimizi başka birimlerde görevlendirdik” dedi.

Bu arada, ayağı kırılan köpek ise hayvanat bahçesinde tedavi altına alındı.

 

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir