Perşembe , Temmuz 20 2017
Ana Sayfa / Haberler / Hakkarili esnaf 10 sokak köpeğini besliyor

Hakkarili esnaf 10 sokak köpeğini besliyor

Hakkari’de otopark isletmeciliği yapan Cahit Tekin, ağır kış şartlarını yaşandığı kentte 10 sokak köpeğine yiyecek veriyor.

hhSoğuk hava ve zaman zaman etkili olan kar yağışı Hakkari’de hayatı olumsuz yönde etkilerken, en büyük sıkıntıyı ise sokak hayvanları çekiyor. Hakkari girişinde bulunan Depin’de otopark işletmeciği yapan Cahit Tekin, bir çoğu yavru 10 sokak köpeğini her gün elleriyle besliyor. Köpekleri et ve ekmek kırıntılarıyla beslediğini anlatan Tekin, hayvanseverlerden de sokak hayvanlarına yardım etmeleri çağrısında bulundu.

Bu arada, yine Depin mevkinde yiyecek arayan bir sokak köpeği, boş bir tenekeleye kafasını kaptırdı. Yiyecek bulmak umuduyla kafasını teneke kutuya soktuktan sonra bir daha çıkartamayan köpeğin sesini duyan vatandaşlar hemen yardıma koştu. Yaklaşık 1 saatlik bir uğraşın ardından metal kutu kesilerek köpek kurtarıldı.

haberler.com

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir