Salı , Temmuz 25 2017
Ana Sayfa / Haberler / Dondurucu soğuklar sokak hayvanlarını vurdu

Dondurucu soğuklar sokak hayvanlarını vurdu

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yaşanan dondurucu soğuklar, sokak hayvanlarını olumsuz etkiledi.

soYüksekova ilçesinde son günlerde hava sıcaklığının sıfırın altında 20-25 dereceye kadar düşmesi, insan yaşamını olduğu kadar sokak hayvanlarını da etkiledi. Dondurucu soğuklar nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlarların, kar yığınlarını altında kalan çöpleri eşeleyerek yiyecek bulmaya çalıştıkları görüldü.

Cumhuriyet Mahallesi’nde ise gece donmak üzereyken fark edilen iki köpek yavrusuna duyarlı bir vatandaş sahip çıktı. Köpek yavrularını kullanılmayan bir odunluğa bırakarak ısınmalarını sağlayan Ali Arslan, köpek yavrularının hayatta kalması için onlara yiyecek verdi. Sokak hayvanlarının hayatta kalması için çağrıda bulunan Arslan, vatandaşların belli noktalara hayvanlar için yiyecek bırakmalarını istedi.

Son yılların en çetin kışını yaşadıklarını belirten Arslan şöyle konuştu, “Bu durumdan sadece insanlar değil hayvanlar da olumsuz etkileniyor. Böyle günlerde onlara sahip çıkmak gerekiyor. Vatandaşlarımız yemek atıklarını çöplere değil, hayvanlar için belli noktalara bıraksın. Bu aynı zamanda bir hayır işidir. Sokak hayvanları için duyarlı olmalıyız” dedi.

AA

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Evsiz ve Ölümcül Hasta Köpekler Sonunda Sığınabileceği Bir Yer Buldu

Michelle ve Jeff Allen New York’a bir saat uzaklıkta 24 dönümlük bir arazide evsiz ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir