Son eklenenler

Dondurucu soğuklar sokak hayvanlarını vurdu

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yaşanan dondurucu soğuklar, sokak hayvanlarını olumsuz etkiledi.

soYüksekova ilçesinde son günlerde hava sıcaklığının sıfırın altında 20-25 dereceye kadar düşmesi, insan yaşamını olduğu kadar sokak hayvanlarını da etkiledi. Dondurucu soğuklar nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlarların, kar yığınlarını altında kalan çöpleri eşeleyerek yiyecek bulmaya çalıştıkları görüldü.

Cumhuriyet Mahallesi’nde ise gece donmak üzereyken fark edilen iki köpek yavrusuna duyarlı bir vatandaş sahip çıktı. Köpek yavrularını kullanılmayan bir odunluğa bırakarak ısınmalarını sağlayan Ali Arslan, köpek yavrularının hayatta kalması için onlara yiyecek verdi. Sokak hayvanlarının hayatta kalması için çağrıda bulunan Arslan, vatandaşların belli noktalara hayvanlar için yiyecek bırakmalarını istedi.

Son yılların en çetin kışını yaşadıklarını belirten Arslan şöyle konuştu, “Bu durumdan sadece insanlar değil hayvanlar da olumsuz etkileniyor. Böyle günlerde onlara sahip çıkmak gerekiyor. Vatandaşlarımız yemek atıklarını çöplere değil, hayvanlar için belli noktalara bıraksın. Bu aynı zamanda bir hayır işidir. Sokak hayvanları için duyarlı olmalıyız” dedi.

AA

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: