Son eklenenler

Bodrum’da zehirli tavukla köpek katliamı

Bodrum’da insanlıktan nasibini almamış kişi veya kişiler, içerisine tarım ilacı karıştırdıkları tavukları sokak köpeklerinin yiyeceği yerlere koydu. 20 köpek korkunç bir şekilde acı çekerek öldü. Polis bunu yapanların peşine düştü.

ilke-kareMuğla’nın Bodrum İlçesi’nde 20 köpek, içine tarım ilacı karıştırılmış tavuk etiyle zehirlenerek, telef edildi. Yalıkavak Mahallesi’nde, sabah saatlerinde 20 köpeğin leşi bulundu. Köpeklerin yedikleri tarım ilacı karıştırılmış tavuk etiyle zehirlendikleri belirlendi.

Telef edilen köpeklerin arasında boynunda tasması takılı, sahiplilerin de olduğu belirten turizmci Deniz Anapa, “Daha önce benim de dört köpeğim kimliği belirsiz kişilerce zehirlenerek, katledildi. Bu mahallede sahipli, sahipsiz ayrımı yapılmadan can dostlarının öldürülmesi neredeyse gelenek haline geldi. Ne yazık ki bugüne kadar yapılan bunca şikayete rağmen köpek katillerinden biri bile bulunamadı. Yine de 6 arkadaşımız Yalıkavak Polis Merkezi’ne şikayetçi oldu” dedi.

Bodrum Hayvan Hakları Derneği Başkanı Füsun Uslu da turizm cenneti Bodrum’a bu tür vahşet haberlerinin yakışmadığını belirtip, “Yeter artık, köpek katliamları durdurulsun” diye konuştu. Polis, şikayetler üzerine köpekleri zehirleyen kişilerin belirlenip, yakalanması için çalışma başlattı.

KupurHaber

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: