Salı , Temmuz 25 2017
Ana Sayfa / Haberler / 3 Bin Sokak Köpeğinden Sadece 16’su Sahip Buldu

3 Bin Sokak Köpeğinden Sadece 16’su Sahip Buldu

Adapazarı Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı ekipleri, mahallelerden gelen ihbarlarla günde ortalama 25-30 köpek topluyor.

adaSon 11 ayda 2 bin 962 köpeğin tedavisi yapılarak aşılama yapıldı. Bu sürede barınaktan sadece 16 köpek alınarak sahiplenildi.

Adapazarı Belediyesi tarafından Tekeler Mahallesi’nde yaptırılan Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi’nde günde ortalama 25-30 köpek toplanarak kısırlaştırma, aşı ve tedavileri yapılıyor. Sokak köpeklerinin yoğun bulunduğu Karaman, Camili ve Korucuk’ta her gün düzenli olarak toplanan sokak köpeklerinin bakımları da veteriner hekim tarafından yapılıyor.

Adapazarı Belediyesi’nin sokak köpeklerine sahip çıkmak, onların daha hijyen ve modern ortamlarda tedavilerini yapabilmek için 2 yıl önce hizmete açmış olduğu Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi’nde son bir ayda 98 adet kısırlaştırma, 107 adet aşılama, 98 adet küpeleme, yapılırken 16 adet köpekte sahiplendirildi.

Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, ekiplerin gelen ihbarları vakit kaybetmeden değerlendirerek bildirilen adreslere en kısa sürede ulaştığını söyledi.

aktifhaber.com

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Evsiz ve Ölümcül Hasta Köpekler Sonunda Sığınabileceği Bir Yer Buldu

Michelle ve Jeff Allen New York’a bir saat uzaklıkta 24 dönümlük bir arazide evsiz ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir