Perşembe , Ekim 19 2017
Ana Sayfa / Haberler / Dünya / Ordudan emekli olan köpek, yaşlı bakımevinde yaşam enerjisi dağıtıyor

Ordudan emekli olan köpek, yaşlı bakımevinde yaşam enerjisi dağıtıyor

İnsani yardım operasyonlarında Haiti’de, Türkiye’de depremde yıkılmış binaların altında kalmış onlarca insanın hayatını kurtaran Kila adlı köpek, İsrail ordusundan emekli oldu.

Üç aylıkken İsrail ordusunun hayvanları eğiten departmanı Oketz için eğitime alınan Belçika çoban köpeği, ordu hizmeti boyunca sayısız özel operasyonda görev aldı.

Türkiye’deki Yahudi cemaatinin gazetesi Şalom’un “Ordudan emekli köpek çalışmaya devam ediyor” başlıklı haberine göre Kila, 2008 yılında Romanya’da katıldığı bir operasyondan sonra İsrail ordusundan terhis oldu. Yaşlanan köpek emekli olduktan sonra askeri eğitmeninin annesi Tova Roisman tarafından evlat edinildi.

tova
Kila ve yeni sahibi Tova Roisman

Ancak yaşlı Kila ileri yaşına rağmen yeni bir iş buldu: ‘Bakımevinde yaşlıları eğlendirmek ve onlara tekrar yaşam enerjisi vermek.’

1

13,5 yaşındaki Kila şimdi ‘Yaşlı Arkadaşlarım’ adlı bir projede çalışıyor ve haftanın belirli günleri bakım evlerini ziyaret ederek yaşlılara arkadaşlık ediyor.

2Odatv

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

California ‘petshop’larda satılan hayvanlara kurtarılmış olma şartı getiriyor

New York Times’ın haberine göre, ticari amaçlı hayvan üreticisi ve aracılarına bir darbe olarak, California’da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir