Cuma , Temmuz 21 2017
Ana Sayfa / Haberler / Ölüme terk edilen yavru köpek Amerika yolcusu

Ölüme terk edilen yavru köpek Amerika yolcusu

Marmaris’teki ormanlık alanda, ölüme terk edilmiş halde bulunan 5 aylık pointer cinsi yavru köpek, hayvanseverler tarafından bakıma alındı.

dd

Gıda eksikliği yüzünden yürüme güçlüğü çeken yavru, üç aylık bir tedavinin ardından yeni yuvasına, kendisini sahiplenecek Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) yaşayan hayvansevere teslim edilecek.
İçmeler Doğa ve Hayvanları koruma Derneği Başkanı Semin Biter, “İlk bulduğumuzda yürüyemiyordu. Şimdiyse biraz yürümeye başladı. Bu yavruyu terk eden kişileri tespit etmek için tüm çalışmalara başladık” dedi. Hayvanları terk etmenin cezasının bulunduğunu söyleyen Biter, “600 lira idari para cezası ve hayvan beslemekten men edilmesi gibi yaptırımlar söz konusu. Bu yavruyu ormana terk edenleri bulursak onlar hakkında da bu cezaların uygulanmasını sağlayacağız” dedi.
Milliyet

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir