Son eklenenler

ABD, Türk Hayvansever Yasemin Baban’ı Konuşuyor

İstanbul sokaklarındaki yardıma muhtaç sokak köpeklerini ABD’ye götürüp sahipler bulan hayvansever Yasemin Baban, ülkenin önde gelen medya kuruluşlarında haber oldu.

ybTürk hayvansever Yasemin Baban’ın, İstanbul sokaklarından sokak köpeklerini alıp ABD’ye götürdükten sonra sahiplendirmesi medyada ses getirdi.

120’DEN FAZLA KÖPEĞİ ABD’YE GÖTÜRDÜ

10 yıl önce İstanbul’da bir köpek barınağından ağlayarak çıkan Baban, “Ağlamak yetmez, birileri bir şey yapmalı” diyerek sokak köpeklerine nasıl yardım edebileceğini düşünmeye başlamış. Uzun zaman hayvan barınaklarında gönüllü çalışan Baban, bir süre sonra bu köpeklerden bazılarını ABD’ye getirmeye karar vermiş. Amerikan halkının çok sevdiği Golden Retriever cinsi köpekleri ABD’ye taşımaya başlayan Baban, geçen Mayıs ayından bu yana 120’den fazla köpeğin ABD’ye getirilmesini sağlamış.

“AMERİKAN HALKI GOLDENLARI ÇOK SEVİYOR”

Baban’ın getirdiği köpekler ABD’nin Georgia eyaletindeki Atlanta Golden Köpeklere Sahip Çıkma Merkezi’ne yerleştirildi. Merkezin Genel Müdürü Lauren Genkinger bunun bu zamana kadar Golden cinsi köpeklere uluslararası manada en büyük sahip çıkma kampanyası olduğunu belirtti. Amerikan halkının Goldenları çok sevdiğini belirten Genkinger, ABD’de 98 Golden merkezi olduğunu ve hepsinde insanların köpek alabilmek için saıraya girdiklerini söyledi.

HAYATINI HAYVANLARA ADADIĞINI AÇIKLADI

Yasemin Baban, hayatını köpek, kedi ve evcil hayvanlara adadığını ve Goldenları Amerika’ya taşımaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Sokaklardan kurtardıkları köpeklerin yüzde 40’ında kırık diş gibi problemlerin olduğunu belirten Baban, “Köpekler konuşamıyor ama insanlar onların iyi olduğunu sanıyor. Ama değiller.” dedi. Baban, Amerikan halkının köpeklere sahip çıkmasının kendisini mutlu ettiğini dile getirdi.

haberler.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: