Cuma , Temmuz 21 2017
Ana Sayfa / Haberler / Dedektör Köpekler Kuşadası’nda Eğitimde

Dedektör Köpekler Kuşadası’nda Eğitimde

Ankara Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü bünyesindeki Köpek Eğitim Merkezi’nde eğitilen can dostları, deniz araçlarında da eğitim görmek üzere Aydın’ın Kuşadası İlçesi’ne getirildi.

hhhAnkara Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü bünyesindeki Köpek Eğitim Merkezi’nde eğitilen can dostları, deniz araçlarında da eğitim görmek üzere Aydın’ın Kuşadası İlçesi’ne getirildi. Eğitimli köpeklerin, Kuşadası Ege Ports Liman işletmesine ait römorkörler ve Sahil Güvenlik botları üzerinde yapılan çalışmalarda, saklanılan materyalleri bulma konusundaki başarıları dikkat çekti.

Eğitmenleriyle birlikte üç aylık zorlu bir süreç ve sınavdan geçecek olan dedektör köpeklerin bina, araç, hava araçları, deniz taşıtları, bagaj, kargo ve benzeri alanlarda başarılı olması gerekiyor. Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü Dedektör Köpek Uzman Eğitmeni Ali Burak Uz, “Üç aylık bir narkotik kursumuz var. Bu kursların belli bir bölümü Ankara’da bulunan Köpek Eğitim Merkezinin dışındaki bazı illerimizde de gerçekleşiyor. Şuan bir hafta boyunca İzmir ve Aydın sahil bölgelerindeyiz. Köpeklerimiz ve eğitmenleri, bu programımızda deniz araçların da ve konteynerlerde deneyimlerini artırması ve taşraya hazır bir şekilde görevlerini en iyi şekilde tamamlayarak gitmesi için mücadele veriyor. Kuşadası’nda da Ege Ports limanının bünyesinde bulunan römorkörlerde ve Sahil Güvenlik botlarında çalışmalar yaptık. Yedi köpeğimizle buradayız. Köpeklerimiz henüz taşraya gidip görev almak için hazır değiller. Bir aylık bir dönemleri kaldı. Köpeklerimiz ve eğitmenleri bir ay sonunda mezun olarak taşrada görev almaya hazır bir hale gelecekler” dedi.

haberler.com

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir