Perşembe , Temmuz 20 2017
Ana Sayfa / Haberler / Öldürülen kedi için afişli protesto: Bu kedi bir insan erkeği tarafından tecavüze uğradı

Öldürülen kedi için afişli protesto: Bu kedi bir insan erkeği tarafından tecavüze uğradı

Mersin’de yaşayan 33 yaşındaki Yasemin Açık, evinde beslediği iki yaşındaki dişi kedisinin bir insan tarafından tecavüze uğrayarak hayatını kaybettiğini açıkladı.

kedi
DHA

DHA’nın haberine göre Toroslar ilçesindeki Korukent Mahallesi’nde oturan hayvansever Yasemin Açık’ın evinde beslediği 80 kediden Nehir 21 Eylül günü kayboldu; iki gün sonra evin bahçesinde kan içinde bulundu.

Götürdüğü veterinerde kediye tecavüz edildiğini öğrenen Yasemin Açık, bir aylık tedaviye rağmen Nehir’in kurtarılamadığını anlattı.

Veteriner Rahmi Mazlum’un kedinin kliniğe getirildiği gün verdiği raporda, “Semptomlar, hastanın anüsünde sert ve tahminen 3- 4 santim çaplı bir cismin uzunca bir süre kaldığını gösterir” ifadeleri yer aldı.

‘Sapıkla yaşamak kimsenin umurunda değil’

Olayı protesto etmek için bahçe kapısına afiş asan Yasemin Açık şöyle yazdı: “Bu kedi bu mahallede bir ‘insan‘ erkeği tarafından tecavüze uğradı. Makatı yırtıldı. Bir aylık veteriner tedavisine cevap vermedi, öldü.”

Aralarında felç, sakat ve yavruların da bulunduğu onlarca kediyi evinde besleyip onları tedavi eden Yasemin Açık, “Çok sayıda hayvana baktığım için mahallede sevilen biri değilim. Hakarete uğruyorum, kediler yüzünden sürekli tacize uğruyorum. Mahallede bir sapıkla yaşamak ise kimsenin umurunda değil” diye konuştu.

Diken

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir