Perşembe , Ekim 19 2017
Ana Sayfa / Balzac Günlüğü / Ölümsüz Köpekler / Kahraman köpek Diesel, Paris’te bu sabah yapılan operasyonda hayatını kaybetti

Kahraman köpek Diesel, Paris’te bu sabah yapılan operasyonda hayatını kaybetti

Fransa’nın başkenti Paris’te bu sabah düzenlenen operasyonda yedi yaşındaki polis köpeği Diesel, hayatını kaybetti.

Paris’in kuzeyindeki Saint Denis’de düzenlenen şafak operasyonunda, en az 129 kişinin hayatını kaybettiği IŞİD saldırılarıyla ilgili şüphelilerin olduğu düşünülen bir apartmana baskın yapılmıştı.

paris-kopek1.jpg
Operasyonda bir canlı bomba kendini patlatmış, beş şüpheli ise gözaltına alınmıştı.

Çatışmalar sırasında beş polisin yaralandığını duyuran Fransa emniyeti, bir polis köpeğinin ise hayatını kaybettiğini duyurdu.

Alman çoban köpeği (Alman kurdu) yedi yaşındaki Diesel’in operasyonda arama çalışmalarını yürüttüğü belirtildi. Fransız polisinin tweeti birkaç dakika içinde binlerce kez retweetlendi.

Bazı Twitter kullanıcıları ise üzüntüsünü, “Birçok teröristin hayatından binlerce kez daha değerliydi” diyerek dile getirdi.

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Evcil bir hayvan öldüğünde: Çocuklara “en kötü günlerinde” yardım etmek

Evcil bir hayvanın vefatı genelde çocukların ölüm ile yaşadıkları ilk deneyimler olur. Çocukların evcil hayvanlarla …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir