Cuma , Temmuz 21 2017
Ana Sayfa / Haberler / 1275 kilometrelik ‘Barış Yürüyüşü’ne yaralı köpek molası

1275 kilometrelik ‘Barış Yürüyüşü’ne yaralı köpek molası

İstanbul’dan Artvin’in Hopa İlçesi’ndeki Sarp Sınır Kapısı’na ‘Barış Yürüyüşü’ başlatan Rizeli Mustafa Aksoy, Resul ve Muhammet Kalyoncu, 51’inci günde ulaştıkları Rize’nin Fındıklı İlçesi’nde yol kenarında yaralı bir köpek yavrusu bulunca yürüyüşe ara verdi. 3 genç, sevimli yavruyu tedavi için veterinere ulaştırdı.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-11-17 11:03:37Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

İstanbul’un Beykoz İlçesi’nden Artvin’in Hopa İlçesi Sarp Sınır Kapısı’na doğru ‘Barış Yürüyüşü’ başlatan Rizeli Mustafa Aksoy, Resul ve Muhammet Kalyoncu, 1275 kilometrelik yol için 27 Eylül’de sırt çantaları ile yola çıktı. 10 ilin sınırlarını geçen gençler, yürüyüşün 51’inci gününde dün Rize’nin Fındıklı İlçesi’ne ulaştı. İlçe çıkışında karayolu kenarında yaralı bir köpek yavrusu gören gençler yürüyüşe ara verdi, yavru köpek için seferber oldu. Yaralı köpeğe önce kendi imkanları ile yardımcı olmaya çalışan gençler, ardından da ilçe belediyelerinden veteriner istedi ancak çağrılara cevap alamadı. Artvin’in Arhavi İlçesi’nde bir veterinere telefonla ulaşan gençler, yaralı köpeği otostopla durdurdukları bir araçla Arhavi’ye gönderdi. 3 genç, yavru köpeğin tedavi altına alındığını öğrendikten sonra yaklaşık 2 saatlik molayı bitirip yürüyüşe devam etti.

DHA

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir