Pazartesi , Temmuz 24 2017
Ana Sayfa / Haberler / Öğrencilere ‘Hayvan Hakları’ Anlatıldı

Öğrencilere ‘Hayvan Hakları’ Anlatıldı

Adapazarı Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi Veteriner Hekimi Zekeriya Tütüncü, Mithatpaşa Ortaokulu 5/A sınıfı öğrencilerine “Hayvan Hakları ve Hayvan” konulu eğitim semineri verdi.

ddRenkli görüntülere sahne olan etkinlikte konuşan Veteriner Hekim Zekeriya Tütüncü, öğrencilerden hayvanlarını sokaklara terk etmemelerini istedi. Adapazarı Belediyesi olarak sahipsiz hayvanlara yönelik ellerinden gelen her türlü çalışmayı yaptıklarını ve sokak hayvanlarını önemsediklerini kaydeden Tütüncü, “Sahipsiz hayvanların bakımı, barınması ve tedavisi için elimizden gelen her imkanı sunuyoruz. Onların söyleyemeyen dili ve çaresizce yardım edin bakışlarına çare olmaya çalışıyoruz” dedi.

Adapazarı Belediyesi olarak Türkiye’de örnek olabilecek sayılı bir hayvan barınağına sahip olduklarını ifade eden Tütüncü, “Sahipsiz sokak hayvanlarını koruma altına aldık. Onların her türlü bakım ve tedavilerini yapıyoruz. Bu konuda herkesin duyarlı olmasını arzu ediyoruz. Hayvan sahiplerinin hayvanlarını sokağa terk etmemelerini özellikle rica ediyoruz. Burada bakımını yaptığımız hayvanları istedikleri takdirde hayvan severlere sağlıklı bir şekilde sahiplendirme yöntemiyle verebiliyoruz” diye konuştu.

Karşılıklı soru ve cevaplarla devam eden eğitim seminerinin sonunda çocuklar, Veteriner Hekim Zekeriya Tütüncü’yle günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

haberler.com

 

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir