Perşembe , Temmuz 20 2017
Ana Sayfa / Haberler / Kedili vahşete suç duyurusu

Kedili vahşete suç duyurusu

Kediyi çamaşır ipi ile asıp yanında fotoğraf çektiren genç kız, fotoğrafı sosyal medyada paylaşıp altına da “Dikat et sevdiğim senide böyle asmim ;)” notunu paylaştı. Fotoğrafı gören hayvanseverler, suç duyurusunda bulundu.

v
88 kişi beğenmiş!

Çiğli’de yaşayan lise öğrencisi K.İ. (15), iddiaya göre evlerinin çatı katında çamaşır ipi ile kediyi astı. Öldürdüğü kedinin yanına geçen K.İ. daha sonra poz vererek fotoğraf çektirdi. Lise öğrencisi kız, çektirdiği fotoğrafı sosyal paylaşım sitesindeki hesabına yüklerken fotoğrafın altına ise “Dikat et sevdiğim senide böyle asmim ;)” notunu yazdı. Bu paylaşım kısa sürede 88 kişi tarafından beğenilirken, fotoğrafı gören hayvanseverler ayaklandı. Durumu öğrenen Ege Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Funda Bayri Ersoy, emniyet ve savcılığa fotoğrafı da götürerek suç duyurusunda bulundu. Öte yandan K.İ. sosyal medyadaki tepkiler üzerine yüklediği fotoğrafı silerek, hesabını da koruma altına aldı. Ege Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Funda Bayri Ersoy, “1999 doğumlu liseli bir kızın böyle bir şeye kalkışması çok üzücü bir olay. Hayvanlara yapılan şiddet biliyoruz ki insanlara dönüyor sonunda. Bu yüzden tedbirin alınması gerekiyor. Biz emniyete ve savcılığa suç duyurusunda bulunduk. İşlemler başlatıldı. Takibini yapacağız” dedi.

Anneden peluş kediyle tuhaf savunma

Olay sonrası hayvanseverler olarak araştırma yapıp, kızın yaşadığı yeri bulduklarını ifade eden Ersoy, “Bu caniliği yapan kızın ailesi ile bir arkadaşım görüşmüş. Kendileri önce inkar etmişler. Annesi sert davranmış arkadaşımıza. Sonradan peluş bir kedi getirmiş, ‘Aslında kızımızın astığı buydu” demiş. Ama kedi asılan kediyle resmi uyuşmuyor. O çok açık ve belli. Olayın nasıl bir suç olduğunu fark eden aile arkadaşımı kandırmaya çalışmış” diye konuştu.

Kaynak: Yeni Asır

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir