Perşembe , Temmuz 20 2017
Ana Sayfa / Haberler / Tatlısu’da korkunç vahşet!

Tatlısu’da korkunç vahşet!

Tatlısu’da sokak köpeklerinin çevreden toplanarak kapatıldığı barınakta, karınlarının doyurulmadığı iddia ediliyor. Tatlısu Belediyesi tarafından barınağa konan köpeklerin açlıktan birbirlerini yedikleri iddiaları tüyler ürpertti.

ttEvrensel Gazete’ye ulaşan bölge sakinleri, “sokak köpeklerini belediye toplayıp barınak adını verdiği eski bir tavuk çifliğine kapattı ve bu köpekler orada ölüme terk edildi. Güçlü olan köpek diğerini öldürerek yiyor” diyerek, gazetemizden yardım istediler. Gazetemize ulaşan bir bölge sakini, bazı gönüllülerin barınakta hayvanların bakımına yardımcı olmak istediklerini ancak Başkanın buna izin vermediğini söyledi ve şunları da ekledi:

“Resimlerde ne kadar pislik içinde olduğu görülüyor bakılan bir barınak böylemi olur? Daha öncede burada kköpekler av tüfeği ile vurulup toplu gömüldüler yine medya duyarsız kaldı başkan işi kapattı. Benim başkanla bir alıp veremediğim yoktur benim gözümde başarılı bir yönetcidir. Heralde hayvan sevgisi yok o da onun bileceği birşey fakat bu hayvanlar en azından işkence ile deği uyutularak öldürülsün kısa ve acısız.”

BAŞKAN ORÇAN: “KÖPEKLER YEDİRİLİYOR”

Evrensel Gazete’den Rana Sarro’nun ulaştığı Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan ise, iddiaları yalanlayarak, bu barınağın 10 yıldan beridir sokak hayvanları için kullanıldığını ve hayvanların yedirildiğini savundu. Başkan Orçan, sokak köpeklerinin bölgedeki restorandan kalan artık ekmek ve bazen de kalan yemekler ile beslendiğini söyledi.

Evrensel Gazete’ye ulaştırılan fotoğraflarda görülen barınaktaki pisliklerin ise, temizliğin 3-4 gün gecikmesinden kaynaklandığını söyleyen Orçan, barınağın da görevliler tarafından temizlendiğini kaydetti.

Kaynak: Evrensel Gazete

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir