Perşembe , Eylül 21 2017
Ana Sayfa / Haberler / Dünya / Kedi etinin tüketildiği tek Avrupa ülkesi

Kedi etinin tüketildiği tek Avrupa ülkesi

Hayvan hakları savunucuları, evcil kedi ve köpekleri öldürmenin, parçalarına ayırmanın, pişirip yemenin serbest olduğu son Avrupa ülkesi İsviçre’de bu uygulamaların yasaklanması gerektiğini iddia ediyor.

petfulcom
www.petful.com

İsviçreli bir emeklinin bir televizyon belgeselinde pişirilmiş bir kedinin “leziz tadından” hoşlandığını açıklamasından sonra büyük bir öfke oluştu. 72 yaşındaki Martin Buhlmann, Lucerne şehri yakınındaki evinde porsuk ve tilkileri pişirip yediğini de itiraf etti. Aktivistler, İsviçre’de yüz binlerce İsviçrelinin kedi ve köpek eti yediğini söylüyor. İsviçre’deki bazı bölgelerde kediler geleneksel Noel menülerinin bile bir parçası. Köpek eti genelde sosis yapımında kullanılıyor ve romatizma için bir deva diye görülüyor.

lakeheavenrescue
lakeheavenrescue.org

Bir kedi ya da köpeğin öldürülüp yenmesi, ancak hayvan öldürülürken hayvana gereksiz acı çektirilmişse yasa dışı- aksi takdirde hala yasal. Hayvan hakları savunucuları, hala yasal olan iki kantonda tartışmalı gıdanın tüketilmesini tamamen yasaklanması için kampanyalarına hız veriyor. Sıradışı damak zevkini İsviçre’nin SRF1 televizyonuna açıklayan Buhlmann, “Tavuk yemekten çok farklı değil. Önemli olan vurduğunuzda hayvanın acı çekmemesi. Kedilerin eti leziz ve sindirilmesi kolay. Tadı tavşandan daha iyi. Büyük bir ailede büyüdüm. Annemin fırında kızartacağı kedileri yakalamak normal bir şeydi. Deniz ürünleri ya da suşi yemekten daha kötü değil.”

Kaynak: Express.co.uk, Tom Batchelor / Türkçesi: RotaHaber.com

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Kendisine sarılmak isteyen çocuğun yüzünü ısıran köpeğe verilen ölüm cezası uygulanmalı mı?

İngiltere Hornsea’de büyükanne ve dedesiyle gezmekte olan 21 aylık çocuk, bir bankta sahibiyle birlikte oturan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir