Perşembe , Temmuz 20 2017
Ana Sayfa / Haberler / Narkotik köpeği Alfa, Bursa’ya huzur getiriyor

Narkotik köpeği Alfa, Bursa’ya huzur getiriyor

Bursa’da Emniyet’in yaptığı huzur operasyonları Alfa isimli Narkotik köpeğinin yardımlarıyla gerçekleşiyor. Adeta kaçakcılara kuş uçurtmayan Alfa, son operasyonunda 5 kişiyi gözaltına alacak deliller buldu.

aaBursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipleri uyuşturucu madde kullanıcıları ve satıcılarına karşı uygulama gerçekleştirdi. Narkotik köpeği ‘Alfa’ mahallenin her köşesini aradı.

2 SAAT ARAMA YAPILDI
Bursa Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, merkez Yıldırım ilçesi, Meydancık Mahallesi ve çevresinde zehir tacirlerine karşı huzur operasyonu gerçekleştirdi. Yaklaşık 50 polisin görev aldığı uygulamada narkotik köpeği ‘Alfa’ metruk binaları, otomobilleri ve boş arazileri köşe bucak aradı. Yaklaşık 2 saat süren uygulamada toplamda 53 araç, 95 şahıs aranırken, 1 ruhsatsız silah ve silaha ait dolu fişek, 6 paket metamfetamin ele geçirildi, 1 otomobil de trafikten men edildi. Yapılan uygulamada 5 kişi ifadelere alınmak üzere karakola götürüldü.

Emniyet Müdürlüğü bu tür huzur operasyonlarının devam edeceğini açıklarken, Harika Köpek olarak bilinen Alfa’nın gayretleri de dikkat çekiyor. Polisin huzur operasyonlarında adeta eli ayağı olan eğitimli köpek, kaçakcılarında korkulu rüyası haline geldi.

KUPURHABER

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir