Pazartesi , Temmuz 24 2017
Ana Sayfa / Haberler / Sokakta gezdirilen köpeği zorla alan şahıs, ‘gasp’tan 2 yıl 6 ay ceza aldı

Sokakta gezdirilen köpeği zorla alan şahıs, ‘gasp’tan 2 yıl 6 ay ceza aldı

Eskişehir’de sokakta gezen iki gencin elinden köpeği alan ve geri vermediği için yargılanan K.A., ‘tehdit yolu ile köpeği gasp etmek’ suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum oldu.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-10-22 09:15:56Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com€~Du4=Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi ilginç bir dava duruşmasına sahne oldu. Eskişehir’de sokakta gezen iki gencin elinde bulunan köpeği tehdit yoluyla alarak bir daha geri vermediği gerekçesiyle yargılanan genç, hapis cezasına mahkum oldu. Mahkeme, T.Ü. ve H.Ü.’nün elinden tehdit yoluyla aldığı köpeği geri vermediği gerekçesiyle yargılanan K.A. adlı genci, ‘tehdit yolu ile köpeği gasp etmek’ suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, hakkındaki iddiaları kabul etmeyen gencin cezasını ertelemedi.

Geçtiğimiz aylarda Odunpazarı İlçesi Erenköy Mahallesi’nde meydana gelen olayda, T.Ü. ve H.Ü. adlı yeğenler, Dobi Arjantin cinsi beyaz renkli köpeği soka gezdirmeye çıkardı. İki genç köpeği gezdirirken, iddiaya göre yanlarına gelen ve tanımadıkları bir şahıs tehdit ederek ellerindeki köpeği aldı. İki genci tokatlayan şahıs, köpeği de alarak tehditler savurarak, ‘bu köpek benim oldu’ diyerek bölgeden uzaklaştı. T.Ü. ve H.Ü. adlı yeğenler korku içerisinde polise giderek yaşadıkları durumu anlatarak, şikayette bulundu. Şahsın eşkaline alan polis konuyla ilgili başlattığı çalışmayı kısa sürede tamamladı ve iki yeğeni tehdit edip, köpeğini alan K.A. adlı şahsı yakalayarak gözaltına aldı.

Emniyete ifadesi alınan K.A. hakkında düzenlenen evrakla sevk edildiği adliye de nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Savcı tarafından hakkında ‘basit yaralama, tehdit ve basit gasp’ suçlarından iddianame hazırlanan ve daha öncede işlediği suçlardan sabıkası bulunan zanlı K.A. için 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılarak yargılanmaya başladı. Mahkemede hakkındaki iddiaları kabul etmeyen zanlı K.A. davaya konu olan cins köpeğin daha önceden kaybolan kendisine ait köpek zannettiğini ve bu nedenle aldığını anlattı. Kötü bir niyetinin olmadığını belirten K.A., iddianamedeki hakkında anlatılan iddiaları gerçekleştirmediğini ileri sürdü.

Yeğenler T.Ü. ve H.Ü. ise cins köpeğin kendilerine ait olduğunu ve sokağa gezdirmeye çıkardıklarını söyledi. Mağdur yeğenler olayı şöyle anlattı: “Olay günü Erenköy mahallesinde dolaşıyorduk. Yanımıza yanaşan bir otomobilden inen bu şahıs hiçbir şey söylemeden bizleri tokatladı, elimizdeki köpeği aldı.’ Bu köpek benim oldu, vermezseniz sizi öldürürüm.’ diye de tehdit etti. Korktuk ve köpeği verdik. Ancak kendisinden şikayetçi değiliz.”

Tarafları dinleyen ve dosyayı ve delilleri son kez inceleyen mahkeme davayı karara bağladı. Mahkeme ‘Köpek gaspı’ iddiası ile hakkında açılan davanın son duruşmasında K.A. adlı zanlıyı hapse mahkum etti. Mahkeme, zanlı K.A.’yı ‘tehdit ile köpeği gasp etmek, basit yaralama’ suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi. Mahkeme, gence verilen cezayı ertelemedi. Buna göre söz konusu K.A., ‘tehdit ile köpeği gasp etmek’ suçundan dolayı 2 yıl 6 ay hapis yatacak.

CİHAN

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir