Perşembe , Temmuz 20 2017
Ana Sayfa / Haberler / ‘Kan Paraziti’ Hastalığına Yakalanan Köpeğe Kan Nakli

‘Kan Paraziti’ Hastalığına Yakalanan Köpeğe Kan Nakli

Zonguldak’ta, ‘kan paraziti’ hastalığına yakalanan av köpeğine, tedaviye alındığı veteriner kliniğinde kan nakli yapıldı.

dÇaycuma İlçesi Filyos Beldesi’nde oturan 30 yaşındaki Uğur Aydın, halsizlik, iştahsızlık ve nöbet geçirme şikayetiyle kurzhaar cinsi ‘Çilli’ adlı köpeğini Zonguldak’taki veteriner kliniğine getirdi. Yapılan muayenede, 4 yaşındaki köpeğin kan paraziti hastalığına yakalandığı belirlendi. Klinikte tedaviye alınan köpeğe, sağlıklı başka bir köpekten alınan kan nakli yapıldı. Veteriner Suat Olucak, “Yapılan muayenede kan parazitini saptadık. Öldürücü bir hastalıktır. Erken teşhisle kurtulma şansı vardır. Gerekli antibiyotiklerin yanında kan nakli yapılır. Bir başka köpekten bir ünite kan alındı. Başarılı bir şekilde kan nakli gerçekleştirildi. Bundan sonra ilaç tedavisi uygulanacak. 2 hafta çok önemli. Umarım sağlığına kavuşur” dedi.

haberler.com

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir