Salı , Aralık 6 2022

Köpeklere işkence eden ve öldüren kişiye 28 yıla kadar hapis cezası verildi

En az 5 köpeğe işkence eden ve başlarını keserek öldüren 25 yaşındaki Nevadalı Jason Brown’a 28 yıl hapis cezası verildi.

Reshareworthy haberine göre, Nevada’da bir motelin küvetinde bulunan köpek kafası ve banyonun diğer yerlerindeki parçaları polisi harekete geçirdi. Odanın buzdolabında 4 tane daha köpek başı ve aynı zamanda köpeğin yeni doğan yavrularının soyulmuş derileri de bulundu. Bu vahşet ortaya çıkana kadar, Brown’un odaya günlerce temizlik görevlilerini almadığı belirlendi.

Brown, motele dönüp de basıldığını anlayınca kaçtı. Daha sonra, hayvana işkence ve uyuşturucu madde bulundurmak suçlarından dolayı polis tarafından yakalandı.

Brown’ın Craigslist adlı ilan sitesinden en az 2 Chihuahua aldığı belirlendi. Bir yakını tarafından ani öfke çıkışları yaşadığı ve daha önce bir köpeği daha öldürdüğü söylendi. Köpek öldürmenin “kafasını iyi yaptığı”nı söyleyen Brown’a, insanlar için de aynı şeyi düşünecek misin sorusu sorulduğunda “şimdilik köpekler yetiyor” cevabını aldı.j

Duruşmalar sırasında jüriyi dehşet içinde bırakan köpek ölümü ve işkencesi videoları gösterildi. Videolardan birinde Brown, “ben onlardan ceket yapıyorum” diyordu. “Şu küçük beyaz Chihuahualara bayılıyorum, eğer onlardan bulursam Jason’ın acılar evine gelecekler!”

Hakimlerde Elliott Sattler, görüntülerdeki vahşeti sadizmi ve acımasızlığı hayatı boyunca unutamayacağını dile getirdi. Brown’ın kendi avukatı bile yıllarca çok sayıda cinayet gördüğünü, fakat bu olayın birçok açıdan tarifsiz olduğu açıklamasını yaptı.

Hakim, Brown’ın 28 yıl hapsine, 11. yılda şartlı tahliyesinin mümkün olabileceğine karar verdi.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Köpeğiniz Bir Kahraman Olabilir! | Mantrailing Türkiye

Ülkemizde kayıp veya kaçırılan küçük çocuklar, yaşlılar başta olmak üzere birçok kayıp haberlerine her geçen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir