Pazartesi , Ocak 30 2023

Etkinlik: 4X4 Köpek ve Pony Festivali

Kemer Country Atlı Spor Kulübü, 24 Ekim Cumartesi günü, 1000 atlı işbirliğiyle 4X4 Köpek ve Pony Festivali’ne ev sahipliği yapıyor!

4 ayaklı dostlarımızla eğlence dolu bir gün geçireceğimiz festivalde, hayvanseverleri oyunlar, yarışmalar ve daha pek çok renkli aktivite bekliyor. Paket mamanızı kapın, çocuklarınız ve köpeklerinizle festivale katılın. Pony’ler ve köpekleri buluşturan 4X4 Festivali’ne katılım için etkinlik alanında satın alacağınız mamalar, festival sonunda toplanarak Hasdal Barınak Gönüllüleri ve Göktürk Hayvan Severler Derneği’ne arazi ve ormanda yaşayan sahipsiz köpeklerin beslenmesi için bağışlanacaktır.

Festival günü yapılacak aktiviteler

Tasarım, at ve pet malzemeleri standları, bilgilendirme ve sahiplendirme çadırları, ücretsiz veterinerlik danışma hizmeti, Gamze Aral’dan köpek eğitim danışmanlığı, kitap imzalama noktaları, balon ve yüz boyama gibi çeşitli çocuk eğlence aktiviteleri, My Gym showları ve etkinlik alanları, çocuk oyun parkları, ikramlar ve tüm gün DJ eşliğinde devam edecek eğlenceli pony ve köpek yarışmaları…

Pony ve köpek engel atlama yarışmalarına katılan binici ve köpek sahiplerini bekleyen ödül ve hediyelerden bazıları: Arçelik Telve Makinası, Braun Saç Maşası, Dörtkurtlar ve Alarat’tan Binicilik Malzemeleri Hediye Çekleri, Tasarım aksesuarlar, kurdela ve kupa!fest

YARIŞMA PROGRAMI

10:00     Açılış Konuşması ve Pony’lerin Süslenmesi

Kuaför ve çiçekçi sponsorluğunda ponyler ve binicileri süslenecek ve “Ponyim ve Ben” yarışmasına hazırlanacaklar: seyislerin yardımıyla kuyruk ve saçların örülmesi, ponylerin ve binicilerin yüzlerinin boyanması, çiçekli taçlar takılması, getirilen kostümlerin giyilmesi

11:00     Ponym & Ben:
Katılım Ücreti: 1 paket mama
Ödül: Tasarım ödülleri, Kurdela ve Arçelik Telve Makinası
Süslenen Pony ve biniciler sırık parkurda yarışacaklar.
Değerlendirme:
En tarz pony
En tarz binici
En uyumlu ekip
En doğru teknik

Köpek Parkur Eğitim Çalışması

Gamze Aral eğitim mentorluğu eşliğinde, X Parkur’da yarışacak köpeklere ön ısınma ve eğitim verilecektir.

12:00
4 4 2 Yarışı
Katılım Ücreti: 2 paket mama
Ödül: Tasarım ödülleri, Kurdela ve Arçelik Telve Makinası

Engel atlamayan 4 ayaklı yoktur, peki 2 ayaklılar? Yarışmaya katılacak kişiler, önce pony’leriyle sonra da köpekleriyle X parkuru koşacaklar. Köpekleri veya ponyleri olmayanlara, önceden belirtmeleri durumunda köpek ve pony sağlanabilir!

Beni Sahiplen!

Sahipsiz köpekler, podyumda tanıtılacak ve sahiplenmek isteyenlerle tanıştırılacaklar.

13:00
Konuşma – Şebnem Arslan – (Anadolu Hayvan Hakları Konfederasyon Başkanı)
Köpek Eğitim Gösterisi – Gamze Aral / Köpek Eğitmeni ve Köpekle Yaşam Koçu

Öğle Yemeği

14:00
Pony 30 cm Parkur
Katılım Ücreti: 1 paket mama
Ödül: Tasarım ödülleri, Kurdela ve Arçelik Telve Makinası

Ufak Yarışmalar
En hızlı bandaj sarma (renkli açık bandajlardan en kısa zamanda en fazla kim rulo bandaj sarabilecek?) En kreatif at yemi tabağı hazırlama (havuç, elma, arpa ve yulaf kullanarak en güzel yem tabağını kim hazırlayacak)

14:30
Köpek 15 cm Parkur:
Katılım Ücreti:Angajman 2 paket mama
Ödül: Kupa

Ufak Yarışmalar
Köpek kulübesi boyama (en güzel kulübeyi hangi grup boyayacak?) Köpek tasması tasarlama (en güzel tasmayı kim yapacak?)

15:00
Pony 60/70 cm Parkur
Katılım Ücreti: 2 paket mama
Ödül: Kupa

Köpeklerin Süslenmesi

Çiçekli taçlar, köpeklerin taranması, kostüm

16:00
Köpeğim & Ben
Katılım Ücreti: 1 paket mama
Ödül: Tasarım ödülleri, Kurdela ve Arçelik Telve Makinası

Köpekler bir tur atacaklar ve 3 kategoride değerlendirilecekler:
Bakım (tüylerin taranması, parlaklığı)
Süsleme (çiçek, kıyafet)
Sahibiyle uyum (oturma, kalkma, söz dinleme)

17:00

Ödül Töreni ve Kapanış

YARIŞMA DETAYLARI

PONYLERİN VE MALZEMELERİN EMNİYETİNDEN KEMER ATLISPOR KULÜBÜ SORUMLU TUTULMAZ Angajmanlar Kemer Country Club’a mail yoluyla ( [email protected] ) yapılabilir. Angajmanlarda değişiklik SADECE YAZILI OLARAK YAPILMALIDIR. Telefon veya sözlü olarak yapılan değişiklikler KABUL EDİLMEYECEKTİR.

Ön angajman: 17 Ekim 2015 saat 17:00’a kadar etkinlik sekreterliğine bildirilmesi ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

Kesin angajman: 22 Ekim 2015 saat 16:00 Ponylerin KGCC’ ye kabulü :21 Ekim 2015 saat 10:00’dan itibaren Angajman ücreti, programda her bir etkinliğe göre köpek maması şeklinde belirlenmiştir. Her bir paket ortalama 13 kg olacak şekilde Kemer Country Club tarafından hazırlanmıştır. Her bir paketin fiyatı 50 TL dır. Katılımcıların Organizasyon komitesi tarafından satılacak köpek mamaları haricinde başka tip mamaları getirmemeleri ÖNEMLE RİCA OLUNUR!

Binicilerin iki aktiviteden daha fazla aktiviteye katılmaları durumunda bu biniciden en fazla iki aktivite angajman bedeli alınacaktır.

Etkinlikler süresince çeşitli sohbet ve bilgilendirme çadırları ve farklı tarzda standlar kurulacaktır.

KCC ve 1000 Atlı organizasyonunda gerçekleştirilecek olan bu eğlence ve etkinlik günü “sosyal sorumluluk” proje kapsamında gerçekleştirilmektedir.

Toplanan mamalar, Hasdal Barınak Gönüllüleri ve Göktürk Hayvan Severler Derneği’ne arazi ve ormanda yaşayan sahipsiz köpeklerin beslenmesi için bağışlanacaktır.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Etkinlik: Can Dostları İçin Elele | 1 ve 8 Ekim Pazar

Hayvanları Koruma Günü kapsamında “Can Dostları İçin Elele” etkinlikleri İstanbul ve İzmir’de gerçekleşecek. İstanbul’da Beşiktaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir