Pazartesi , Temmuz 24 2017
Ana Sayfa / Haberler / Sokak hayvanlarını zehirlediler

Sokak hayvanlarını zehirlediler

Antalya’nın Korkuteli ilçesinde kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından bırakılan zehirli tavuk parçalarını yiyen 2 köpek ile 1 kedi öldü. 2 köpek ise veteriner tarafından kurtarıldı.

Edinilen bilgi ve iddiaya göre, Korkuteli ilçe merkezi Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’nda zehirli etlerden yediği öğrenilen 4 köpek ve 1 kediyi üniversite öğrencileri can çekişirken fark etti. Öğrenciler hemen köpeklere tuzlu su ve süt vererek kusturmaya çalışsa da başarılı olamadılar. Zehirlenen 2 köpek ve 1 kedi öldü, 2 köpek ise olay yerine çağrılan veteriner hekim Abdurrahman Aslan tarafından tedavi edildi.

Olayı gören üniversite öğrencileri, “Gece yarısı 4 köpek ve 1 kedinin baygın halde yerde yattıklarını gördük. Hemen köpeklerin yanına gittik ama zehirlenmiş olduklarını gördük. Tuzlu su ve süt içirerek kusturmaya çalıştık ama 2 köpek ve 1 kedi olay yerinde öldü. Diğer 2 köpek de şoka girdi. Veteriner Abdurrahman Aslan köpeklerin şoktan kurtulması için iğne yaptı” diye konuştular.

Zehirlenen 2 köpeğin sabah saatlerine kadar şoktan çıkamadıklarını anlatan üniversite öğrencileri, “Böyle bir vicdansızlığı kim yaptı bilmiyoruz ama kamera kayıtlarında illaki görüntüleri vardır. Biz çevrede 20-25 adet zehirli tavuk eti parçası bulduk. Zehirlenmenin kaynağının da bunun olduğunu düşünüyoruz” şeklinde konuştular.

Bizim Antalya

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir