Pazartesi , Temmuz 24 2017
Ana Sayfa / Haberler / Sarıyer Kısırkaya Barınağı’nda korkulan oldu

Sarıyer Kısırkaya Barınağı’nda korkulan oldu

Sarıyer Belediyesi’ne ait Hayvan Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde toplanan hayvanseverler, belediyenin köpekleri kötü koşullarda tutup yardımcı olmaya çalışanlara da izin vermediğini öne sürdü.

1Hayvan hakları savunucuları ve aktivistleri, Sarıyer Kısırkaya’daki Hayvan Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki hayvanların aç bırakıldığını, yaralı ve uyuz köpeklerin tadavi edilmeyerek ölüme terk edildiğini iddia ediyor.

Barınağa sürekli giden ve sosyal medyada “Huysuz İhtiyar” adıyla bilinen Ramazan Ölçer’in çekmiş olduğu yaralı ve hasta köpeklerin fotoğraflarını yayınlamasının ardından hayvanseverler Kısırkaya’daki Sarıyer Barınağı hakkında imza kampanyası başlatmıştı. Kampanyaya 2 binden fazla kişi imza atarken aktivistler önceki gün de barınakta biraraya geldi.

‘Belediye yardıma izin vermedi’

Hayvanseverler, Belediyenin Veteriner İşleri Müdürü Ayhan Akbulut’un sorumluluğunu yürüttüğü Sarıyer Belediyesi Hayvan Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki hayvanların yasalara aykırı bir şekilde kötü koşullarda bulunduğu, çoğunlukla aç ve susuz olduklarını, tıbbi bakım ve tedavinin yapılmadığını iddia etti. Söz konusu bakımevinin görevlilerinin gönüllü olarak hayvanları tedavi ettirmek isteyen vatandaşlara zorluk çıkardığını ve buna izin verilmediği için ölen birçok hayvan bulunduğunu iddia ederek, Akbulut hakkında soruşturma açılmasını istedi.

‘Köpekleri bulamadık’

Milliyet’e konuşan hayvan hakları savunucusu çiçek Kamuran; “Bugün geldiğimizde gördüğümüz manzara öncekinden çok farklıydı. Bazı hastalıklı köpekler vardı, o köpekleri bulamadık. Barınak tamamen temizlenmiş. Jenaratör odası denilen bir oda var, bazı hasta köpekleri oraya koymuşlar. Hasta köpekleri çıkartmaya çalışıyoruz” dedi. Hayvansever Esra Gül ise, “Barınağa uzun zamandan beri gidiyorduk. 6 aydır köpeklerin içler acısı halini fotoğraf ve videolarla kayıt altına aldık” diye konuştu.

Milliyet

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir