Perşembe , Temmuz 20 2017
Ana Sayfa / Haberler / Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin barınağında köpekler açlıktan öldü!

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin barınağında köpekler açlıktan öldü!

Mardin Artuklu’da hayvan barınağına giden hayvan hakkı savunucuları ölü köpeklerle karşılaştı.

Mardin Arena’dan Murat Akgül’ün haberine göre Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne ait Hayvan Barınağı’nda son günlerde yaşanan olaylar hayvanseverlerin büyük tepkisine yol açtı.

Hayvan barınağına giden ziyaretçiler barınakta açlık ve susuzluktan ölmüş çok sayıda köpek yavrusu ile karşılaşınca Büyükşehir Belediyesi’ne tepki gösterdi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağında her gün ilgisizlik yüzünden çok sayıda köpeğin öldüğünü, Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Februniye Akyol’un  bir gününü barınağa ayırmasını ve oradaki iç karartıcı durumu gözleriyle görmesini isteyen hayvanseverler “Derhal bu barınağa gerekli ilgi gösterilmeli, hayvanlar ölüyor. Daha önce Eş Başkan Februniye Akyol’a durumu ilettik fakat barınak sahipsiz bırakıldı, ilgilenen olmadı. Yetkililerden rica ediyoruz bu barınağa sahip çıksınlar” şeklinde konuştular.

Vehaber.org

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir