Cuma , Ekim 20 2017
Ana Sayfa / Haberler / Dünya / Artık Köpeğinizi Klonlatabilirsiniz

Artık Köpeğinizi Klonlatabilirsiniz

Güney Koreli bir şirket köpek klonlama işlemini artık ticari bir şekilde yapmaya başladı.

kl

Klonlama konusu her zaman ciddi bir şekilde konuşulmaktadır. İnsanlar klonlamanın gerçek olup olmayacağı konusunda çok heyecanlılar. Eğer bu işlem bir gün gerçek olabilirse insanlığın belki de en büyük merakı olan ölümsüzlük gerçek olacak. Dolly adında ki bir koyun ile başlayan hayvan klonlama işlemleri şimdi de köpek klonlama ile devam ediyor. Güney Koreli bir şirket 2006 yılından beri köpek klonlamaya devam ediyor. Bu işlemi o kadar profesyonel bir şekilde yapmaya başlamışlar ki, insanlara bunu satmaya başlamış durumdalar. Köpeğinizin klonlanmasını istiyorsanız gözden çıkartmanız gereken rakam 100 bin dolar.

Firmanın sitesine bakacak olursak, sitenin açılışında çok etkileyici bir açıklama mevcut;

1. Köpeğiniz öldüğünde kadavrayı doğrudan buzdolabına koymadan önce ıslak havluya sarın.

2. Daha sonra köpeğinizi bu şekilde dondurucuya değil, buzdolabına koyun.

*Canlı doku hücrelerini saklamak için en fazla 5 gününüz var.

Açıklama gerçekten insanın kanının çekilmesine neden oluyor, bu işlemin nasıl yapıldığını teorik olarak açıklamak gerekirse işlem gerçekten çok basit. Klonlanacak köpekten bir DNA örneği alınıyor. Daha sonra taşıyıcı bir donör köpekten yumurta hücresi alınıyor. Sonuç olarak DNA taşıyıcı köpeğe enjekte ediliyor. Sooam Biotech bu işlemi kullanarak dünyaya bir üçüz gelmesine yol açmış, bu üç yavru köpeğin iki tanesi sağlık bir şekilde yaşamına devam ediyor.

Bilim açısından bakıldığında çok etkileyici bir haber ancak diğer taraflardan gelen tepkiler hiç olumlu değil. Bu olayın doğaya aykırı olduğunu düşünen bir kesim var ve bunun yanında işlemin çokta başarılı olmadığını düşünen bir kesimde mevcut. İnsan klonlama hayal gibi gözükse de bu haberlerle beraber her gün daha yaklaştığımız gözüküyor.

Veteknoloji

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

California ‘petshop’larda satılan hayvanlara kurtarılmış olma şartı getiriyor

New York Times’ın haberine göre, ticari amaçlı hayvan üreticisi ve aracılarına bir darbe olarak, California’da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir