Perşembe , Eylül 21 2017
Ana Sayfa / Haberler / Kuşadası’nda Kedi ve Köpek Zehirlenmeleri

Kuşadası’nda Kedi ve Köpek Zehirlenmeleri

AYDIN (İHA) – Kuşadası’nda son günlerde artan kedi ve köpek zehirlenmeleri hayanseverlerin büyük tepkisiyle karşılaştı.
40266931_620x410Edinilen bilgiye göre, Kuşadası Yılancı Burnu ve çevresinde kedi ve köpeklerin zehirlenerek, öldürüldüğü ortaya çıktı. Çevredeki site sakinleri ile turistik tesis sahiplerine ait kedi ve köpeklerin zehirlenerek, öldürülmesi endişe yaratırken, şu ana kadar zehirlenerek öldürülmüş 35 kedi ve 7 köpeğe ulaşıldı. Yılancı Burnu’ndaki Övünç sitesi sakinleri, son dönemde sitelerinde ve mahallelerinde barınan kedilerin ve köpeklerin peş peşe zehirlendiğini belirterek, “Yetkilileri duyarlı olmaya çağırıyoruz. Son 4 gün içerisinde sürekli olarak kedilerimiz ve köpeklerimiz zehirleniyor. Gerekli şikayetlerimizi yaptık. Ancak, hiç bir kurum ya da belediyeler gerekli önlemleri bir türlü almadı. Bunları yapan insan olamaz. Kedileri zehirleyip, çuvallara koyuyorlar ve öldürüyorlar. Bu resmen bir katliamdır ” şeklinde dert yandılar.

Hayvansever Oya Sume Davidson, Yılancı Burnu mevkiinde yaşanan kedi ve köpek katliamı için 29 Eylül Salı günü kapsamlı bir eylem yapmayı planladıklarını söyledi.

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Beşiktaş’ta köpeğe sarılarak uyuyan çocuk

İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde sokakta bir köpeğe sarılarak uyuyan çocuk videosu hem duygulandırdı hem hüzünlendirdi. Sosyal …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir