Pazartesi , Temmuz 24 2017
Ana Sayfa / Haberler / Muratpaşa’dan çevre ve hayvan dostu adım

Muratpaşa’dan çevre ve hayvan dostu adım

Muratpaşa Belediyesi, parklarda gezintiye çıkarılan hayvanların dışkılarının toplanması için özel hijyenik poşet ve çöp kovası uygulaması başlattı.

ddMuratpaşa Belediyesi, çevre ve hayvan dostu uygulama başlattı. Sokak hayvanları için kentin değişik noktalarına kedi- köpek evi yerleştiren, parklarda, çitlerle ayrılmış kum zeminli hayvan oyun alanları oluşturan Muratpaşa Belediyesi, hayvan dışkılarının insan sağlığını tehdit etmemesi için de özel hijyenik poşet-karton kürek ve çöp kovası uygulaması başlattı. Köpeklerinin dışkısını, özel poşetle, dışkı kovasına atmayanlar hakkında cezai işlem yapılacak.

FALEZ 3 PARK PİLOT BÖLGE

Hijyenik poşet aparatı ile atık kovasının bulunduğu özel kitler, Muratpaşa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nce Falez 3 Park’a monte edildi. Pilot bölge olarak seçilen Falez 3 Park’a, 10 adet özel kitin yerleştirildiğine dikkat çeken Muratpaşa Belediye Başkan Vekili İbrahim Cephaneci: “Yaygınlaştıracağımız uygulama ile çevre kirliliğinin ve insan sağlığının tehdit edilmesini önlemiş olacağız. Hayvan sahibi vatandaşlarımızın gerekli duyarlılığı göstereceğine inanıyoruz” dedi.

ÇOCUKLARIN SAĞLIĞI İÇİN

Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Mimar Sinan Özkan’la birlikte özel kiti inceleyen Başkan Vekili Cephaneci, “Köpeklerini gezdiren vatandaşlarımız, hayvanlarının dışkısını, özel karton küreği ile alıp poşete koyarak, dışkı kovasına atacaklar. Bu kovalar, özel ekibimiz tarafından toplanacak. Çevre kirliliğinin yanı sıra, parklarda oynayan çocuklarımızın sağlığını da korumuş olacağız” diye konuştu.

Gerçek Gündem

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir