Pazartesi , Temmuz 24 2017
Ana Sayfa / Haberler / Nizip Köpek Barınağı bakıma alındı

Nizip Köpek Barınağı bakıma alındı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanlığı, Nizip’te bulunan köpek barınağının daha iyi şartlarda hizmet vermesi için bakıma aldı.

nn

Köpekleri sokaktaki kötü şartlardan kurtarıp barınaklarda daha iyi bir ortamda yaşam sunmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, Nizipte’te bulunan barınağı iyileştirerek buradaki köpeklerin yüksek standartlara kavuşması için revize işlemlerini sürdürüyor. Hayvanların yaşam koşullarını iyileştirme, yem saklama için soğuk hava depoları, muayene gözlem ve müşahade odaları, anne ve yavru kafeslerinin yapımı hızla devam ediyor.

İlçedeki bakım işlemleri bitene kadar Gaziantep’teki barınağa alınan köpeklerin burada kısırlaştırma, aşılama, tedavi bakım, küpeleme ve çipleme gibi tüm bakımları uzman veteriner hekimler tarafından yapılıyor. Kısa sürede Nizip’teki barınağın tadilat, tamirat ve bakım işlemlerinin tamamlanacağını belirten yetkililer, bakım bittikten sonra köpeklerin tekrar Nizip’teki barınağa gönderileceğini ifade ettiler.

Milliyet

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir