Cuma , Temmuz 21 2017
Ana Sayfa / Haberler / Hayvan Hakları Bakanlığı olmalı

Hayvan Hakları Bakanlığı olmalı

Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) Türkiye’de Hayvan Hakları Bakanlığı kurulması için harekete geçiyor. KİHAYKO tarafından hazırlanan geniş kapsamlı rapor 1 Eylül tarihinde Meclis tatilinin sona ermesinin ardından Meclis’te grubu bulunan tüm siyasi partilere taslak halinde sunulacak. KİHAYKO Başkanı Metin Yıldırım, kötü muameleye maruz kalan sahipsiz hayvanların, kurulacak bakanlık sayesinde korunabileceğini vurguladı.

fff

HAKLARI SAVUNULMALI
KİHAYKO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Yıldırım, yasal düzenlemelerdeki yetersizlikler yüzünden sık sık hayvan hakları ihlalleri yaşandığını belirterek, “5199 sayılı yasa ile yaşam hakları güvence altına alınmasına rağmen sokak hayvanları kötü muamele, şiddet ve saldırılara maruz kalmaktadır. Çağdışı bu manzaralardan toplum olarak kurtulmak için ülkemizde mutlaka hayvanlarında hakkını, hukukunu savunacak bir bakanlığın kurulması ön görümüzdür” dedi.

Sabah

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir