Perşembe , Temmuz 20 2017
Ana Sayfa / Haberler / Duyarsız sürücünün çarpıp kaçtığı köpek hayata tutundu

Duyarsız sürücünün çarpıp kaçtığı köpek hayata tutundu

Antalya’da duyarsız bir sürücünün çarptıktan sonra yaralı halde bırakıp kaçtığı köpek, 40 günlük tedavinin ardından sağlığına kavuştu.

1 2

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sahipsiz ve yaralı hayvanlar için kurduğu 332 22 33 numaralı acil ihbar hattını 25 Haziran 2015 tarihinde arayan bir vatandaş, yaralı köpek ihbarında bulundu. Bir sürücünün çarptığı köpeği yaralı halde bırakıp kaçtığını söyleyen vatandaş, köpeğin durumunun ağır olduğunu bildirdi.

İhbarın ardından olay yerine giden Büyükşehir Belediyesi veterinerleri ilk müdahaleyi yaparak köpeği hayvan ambulansıyla Büyükşehir Belediyesi Bakımevi’ne götürdü. Burada röntgeni çekilen köpeğin 3 bacağının kırıldığı belirlendi. Bakımevi çalışanları yaralı köpeğe Efe adını verdi. Efe, uygulanan tedavinin yanı sıra bakımevi çalışanlarının sevgisiyle hayata tutundu ve 40 gün süren tedavinin ardından yürümeye başladı. Acımasız sürücünün ölüme terk ettiği ve Büyükşehir Belediyesi veterinerlerinin hayata döndürdüğü Efe’nin fizik tedavisi sürüyor. Hızla eski sağlığına kavuşan köpek, şimdi kendisini sahiplenecek bir dost bekliyor.

Milliyet

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir