Perşembe , Ekim 19 2017
Ana Sayfa / Balzac Günlüğü / Ölümsüz Köpekler / ‘The Artist’ filminin yıldız köpeği Uggie 13 yaşında öldü

‘The Artist’ filminin yıldız köpeği Uggie 13 yaşında öldü

Pek çok filmde yol aldı. Ama asıl büyük şöhreti 2012 yapımı sessiz film ‘The Artist’teki performansıyla kazandı. Oscar Ödül Törenine katıldığı anlar akıllardan çıkacak gibi değil. Oyuncu köpek Uggie, 13 yaşında hayata veda etti.

u12012 yapımı Oscar ödüllü siyah beyaz sessiz film ‘The Artist’te ‘Dog’ karakterini oynayan ‘Uggie’ adlı köpek 13 yaşında Los Angeles’ta hayata gözlerini kapadı. Jack Russell cinsi Uggie, uzun süredir tümörle mücadele ediyordu. Prostat hastalığından mustarip olan Hollywood’un ünlü köpeğinin yaşamına, uyutularak son verildi. Uggie ‘The Artist’ ekibiyle birlikte Oscar Ödül Töreni’ne katılmış ve o senenin en çok konuşulan ‘oyuncularından’ biri olmuştu. Uggie’nin performansı ona, aralarında Golden Collar Ödülü ve Cannes’da Palm Dog Ödülü’nün de bulunduğu birçok ödül kazandırdı.

u2Ünlü köpek başarıyla yerine getirdiği başrol görevinden sonra hastalığı nedeniyle erken emekli olmuştu. Onun için ‘mükemmel terrier’ yorumunu yapan eğitmeni Sarah Clifford, “Kalbimde sonsuza kadar yeri olacak. Tavuğa ve hotdoglara olan sonsuz sevgisini hiç unutmayacağım” dedi.  u3Ünlü köpek Uggie’nin sahibi Omar Von Muller, daha önceki iki sahibinin köpeği istememesi nedeniyle Uggie’ye iki yaşındayken evini açtı. Geçici bir süre köpeğe bakmayı planlayan Von Muller, daha sonra onu tutmaya ve filmlerde oynaması için eğitmeye başladı.

u4‘What’s Up, Scarlet?’, ‘Wassup Rockers’, ‘Mr. Fix It’ gibi filmlerde rol alan Uggie’nin ilk büyük rolü Reese Witherspoon ve Robert Pattinson rol aldığı romantik drama filmi ‘Water for Elephants’, ödüllü film ‘The Artist’teki rolü kapmasında da etkili olmuştu.

The Daily Mail
Radikal

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Evcil bir hayvan öldüğünde: Çocuklara “en kötü günlerinde” yardım etmek

Evcil bir hayvanın vefatı genelde çocukların ölüm ile yaşadıkları ilk deneyimler olur. Çocukların evcil hayvanlarla …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir