Çarşamba , Eylül 20 2017
Ana Sayfa / Haberler / Dünya / Kanseri teşhis eden köpekler

Kanseri teşhis eden köpekler

cancer

İngiltere’de eğitilen köpekler; insanlarda böbrek, idrar torbası ya da prostat tümörü olup olmadığını sadece koklayarak teşhis edebilecek. Uzmanlar köpeklerin, bu konuda yüzde 93′lük bir başarı elde ettiğini, bunun da şu anda kullanılan mevcut kanser testlerinden çok daha başarılı olduğunu belirtiyor.

Eğitim programı, Tıbbi Teşhis Köpekleri Yardım Derneği ve Ulusal Sağlık Sistemi’ne bağlı Milton Keynes hastanesi yetkilileri ile birlikte yürütüyor.

Köpekler, sağlıklı kişilerin yanından hiç durmadan geçip geçip giderken, kanserli bir kişiye rastladıklarında ise karşılarına oturup beklemeye başlıyorlar.

article-2626965-1dccb17a00000578-387_634x412Eğitimden geçirilen 6 labrador, 2 spaniel ve 1 de vizsla cinsi köpeğin, öncelikle 3 bin kişiden alınmış doku örneklerini koklayarak test edeceği ve başarılı olmaları halinde bedava kanser teşhisi hizmeti vermeye başlanacağı ifade edildi.

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Kendisine sarılmak isteyen çocuğun yüzünü ısıran köpeğe verilen ölüm cezası uygulanmalı mı?

İngiltere Hornsea’de büyükanne ve dedesiyle gezmekte olan 21 aylık çocuk, bir bankta sahibiyle birlikte oturan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir