Perşembe , Temmuz 20 2017
Ana Sayfa / Haberler / Dünya / Barcelona’daki Plaja Sadece Köpekler Girebilecek

Barcelona’daki Plaja Sadece Köpekler Girebilecek

Dünyanın en güzel sahillerine sahip kentlerinden biri olan Barcelona sadece köpeklerin güneşlenip denize girebileceği bir plaj için kolları sıvadı.

barcaProje hayata geçtiğinde Barcelona kentindeki plajlardan biri köpeklere tahsis edilecek ve bu bölümde insan olarak sadece köpek sahipleri bulunabilecek. Köpeği bulunmayan kişiler ise plaja alınmayacak. Bu ilginç girişimi başlatan Edgar Villacorta, köpek plajı için daha şimdiden 16 bin imzaya ulaştıklarını belirterek bu sayının çok yakında 100 binleri geçeceğini savundu.

Belediyenin bu girişimlerine duyarsız kalmayacağını da ileri süren Villacorta, plajın temizliğini tamamen köpek sahiplerinin yapacağının altını çizdi. İspanya’nın Barcelona kentinde yaşayanlar Avrupa’da en fazla evcil hayvan barındıran aileler olarak biliniyor. Barcelona Belediyesi’nin sıcak baktığı bu projenin onaylanması halinde diğer ülkelerde yaşayan hayvanseverlerin de bu plaja akın edeceği belirtiliyor.

DHA

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir