Perşembe , Temmuz 20 2017
Ana Sayfa / Haberler / Köpekten ‘ders’

Köpekten ‘ders’

Hayvanseverler aşırı sıcaklar karşısında sokak hayvanları için belirli yerlere yem ve su koymaya özen gösterirken, ’tilki uykusu’ndaki bir sokak köpeğinin kendisine su ile birlikte bırakılan yemleri bir güvercin ile paylaşması büyük ilgi uyandırdı…

ddSıcakların kavurmaya başladığı bugünlerde insanlar gibi yaşamın bir parçası olan sokak hayvanları da gölgeye kaçıp serinlemeye çalışıyor. Güneşin yakıcı etkisinden kendini korumaya çalışan hayvanların bazıları da duyarlı, yüreği hayvan sevgisiyle dolu vatandaşların sayesinde sıcakta yiyecek arama derdinden kurtuluyor. Çoğu hayvansever sokaktaki canlıları unutmayıp iş yerinin, kimi vatandaş da evinin önüne su dolu kap ve hazır mama koyarak hayvanları sevindiriyor.
Bedesten yakınında bir köpeğin güvercine karşı tutumuna tanık olan hayvanseverler, tüm insanlığı duyarlı olmaya, sokaktaki yaşamı unutmamaya davet etti. “Onlar da can taşıyor” diyen hayvan severler adı bile olmayan sokak köpeğinin bu davranışı karşısında duygularını şöyle dile getirdi:
“Sevilmeye, bakıma ve korunmaya ihtiyacı olan hayvanlarımıza kucak açmalıyız. Duyarlı insanlar sayesinde sokaklarda yaşamını sürdüren hayvanlar da yiyecek sıkıntısı bir nebze de olsa giderilmiş oluyor. Sıcaklar bastırdı. Kuşlar, kediler, köpekler su dolu kaplara yönelip susuz-luğunu gideriyor. Ama en önemlisi bu sokak köpeğinin davranışından ders almalıyız”.

Hudut Gazetesi

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir