Cuma , Temmuz 21 2017
Ana Sayfa / Haberler / Köpek hırsızlarına karşı barınak nöbeti

Köpek hırsızlarına karşı barınak nöbeti

Yedikule Hayvan Barınağı’nda bakılan Pitbull cinsi köpeklerin son günlerde sokakta yaşayan kişiler tarafından kaçırılması üzerine hayvanseverler harekete geçti.

yedi

Beşiktaş taraftarlarının da aralarında olduğu gönüllüler barınakta nöbet tutarken, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir güvenlik önlemlerini arttıracaklarını söyledi. 8 dönümlük arazide yaklaşık 3 bin köpeğin bakımı yapılırken, Pitbull cinsi köpeklerin dövüş gösterisi amacıyla kaçırıldığı düşünülüyor.

Fatih’teki Yedikule surlarının hemen arkasında yer alan Yedikule Hayvan Barınağı’na ilk saldırı 11 Temmuz gecesi gerçekleşti. Surların dibinde kalan madde bağımlıları sopa ve bıçaklarla gelerek 5 pitbull cinsi köpeği kafeslerinden aldı. Polis tarafından gözaltına alınan saldırganlar serbest kalınca Sabah saatlerinde tekrar barınağa geldiler. Bu kez barınak gönüllülerini ve çalışanları tehdit eden saldırganlar yine 3 pitbull köpeği kaçırdı. Barınağa 3 kez daha gelen saldırganlar eşyalara ve kafeslere zarar verirken gönüllüleri de korkuttu. Gerginliğin artması üzerine daha çok gönüllü barınağa gelirken, Beşiktaş taraftarları da nöbet tutmaya başladı.

“Güvenlik yetersiz”
İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonu üyesi Avukat Yasemin Babayigit, saldırganların çocuk yaşta olduğu için serbest kaldıklarını belirterek, “3 bine yakın köpeğin ve 200 kedinin bulunduğu barınaktaki güvenlik önlemlerinin yetersizliği suçu arttırıyor. Saldırıları yapanları takip ediyoruz. Kısıkaya’daki hayvan barınağına gidilmesi için bile bu saldırı düzenlenmiş olabilir” dedi.

Milliyet

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir