Perşembe , Temmuz 20 2017
Ana Sayfa / Haberler / Enes’i, özel eğitimli Ceko ve Ateş buldu

Enes’i, özel eğitimli Ceko ve Ateş buldu

Altı günden beri kayıp olan 6 yaşındaki Enes, özel eğitimli köpekler Ceko ve Ateş tarafından toprağa gömülü bulundu. Enes’in yaramazlık yaptı diye yengesi tarafından itilince başını çarpıp öldüğü ortaya çıktı

Iğdır’da 6 yaşındaki Enes Tosun pazartesi günü oyun oynamak için evden çıktı ve bir daha kendisinden haber alınamadı. Ailesi jandarmaya haber verdi. Ekipler kuruldu. Iğdır’ın Tuzluca İlçesi’ne bağlı Güllüce Köyü’nde her yer didik didik arandı. Hatta kırmızı bir otomobil ile kaçırıldığına dair görgü şahitler de çıkmasına rağmen küçük Enes bulunamadı.

Kadavra eğitimli--1585103

Küçük Enes’in bulunamaması üzerine devreye Iğdır İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal devreye girdi. Ankara’da Kaçakçılık Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan Köpek Eğitim Merkezi’nde ‘kadavra’ üzerine özel eğitim alan köpeklerin Iğdır’a gönderilmesi istendi. Bunun üzerine Türkiye’de sadace Emniyet Genel Müdürlüğü’nün bünyesinde bulunan kadavra köpekleri Ceko, Ateş ve eğitmenleri Iğdır’a gönderildi.

Köpekleri bağlayın

Özel ekibin Iğdır’ın Güllüce Köyü’ne ulaşmasından sonra savcılık köyde yaşayanların köpeklerini bağlamalarını ve arama için evde beklemelerini talimatını mutra kanalıyla köylüye iletti. Ceko ve Ateş de aramama yapmak üzere serbest bırakıldı. Sadece kadavra bulma konusunda eğitilen iki köpek arama talimatını alır almaz Mahmut Tosun’un evine yöneldi. Bahçeye giren köpekler üzerine soba külü dökülmüş alanı kazmaya başladı. Bunun üzerine jandarma ve polisler köpeklerin gösterdiği alanda kazıya başlayınca çuval içine konmuş Enes’in cesedine ulaşıldı. Cesedin bulunmasından sonra olay yerinde bulunan ve Enes’in yengesi olan Güneş Tosun kaçmaya başladı. Jandarma kısa bir takip sonucunda Güneş Tosun’u yakaladı ve gözaltına aldı.

Gazete Vatan

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir