Cuma , Temmuz 21 2017
Ana Sayfa / Haberler / Uçakta köpeği ölen yolcu havalimanında gözyaşlarına boğuldu

Uçakta köpeği ölen yolcu havalimanında gözyaşlarına boğuldu

Madrid’den İstanbul’a gelişi esnasında uçağın kargosunda bulunan 3.5 yaşındaki Fransız Bulldog köpeğini ölü gören Rus yolcu havalimanında göz yaşlarını tutamadı. Saatler boyunca ağlayan Rus kadın, tatilini iptal etti ve memleketine geri döndü.

crate-
 Uçağın kargosuna verilmişti  

Uçakta köpekleri ölen çiftin tatili çabuk sona erdi. Rus yolculardan Irina K. ve eşi, THY uçağı ile Madrid’den İstanbul aktarmalı olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gitmek üzere Madrid Barajas Havalimanı’na geldi. Onlar ile birlikte 3.5 yaşındaki Fransız Buldog cinsli köpekleride eşlik etti. Rus çift terminalde biniş işlemlerini yaptırarak köpeği kafesi ile birlikte uçağın kargosuna verdiler.

Neye uğradığını anlayamadı  

THY Madrid-İstanbul seferindeki uçağa binen Rus Çift, İstanbul’a indiklerinde Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde köpeklerini teslim alacakları sırada şok geçirdiler. Kendilerinin can dostu olan köpeklerinin cansız bedeni ile karşı karşıya kalan çift neye uğradıklarını anlayamadılar. Köpeğin sahibi olan ve eşi tarafından sürekli teselli edilmeye çalışılan Irina K. uzun süre ağlayarak köpeğininn hangi sebep ile öldüğünü öğrenmeye çalıştı.

yolcu
Neden öldüğünü otopsi sonuçları belirleyecek

Köpeklerinin beklenilmeyen ölümü üzerine tatile gidecekleri KKTC’ye uçmaktan vazgeçtiler ve köpeklerinin Türkiye’de gömülmesi için veterinere belge verdiler. Köpeklerinin ölüm nedeni ise otopsi sonuçlarında ortaya çıkacak. Köpeğe geldiği yerde veteriner tarafından yapılan aşının dozunun fazla gelmiş olması halinde ölmüş olabileceği tahmin ediliyor.  Türk Hava Yolları sorumluluk almıyor.

Sürekli olmasada zaman zaman uçakların kargo bölümlerinde evcil hayvan taşınması sonucunda ölümler meydana gelebiliyor. Türk Hava Yolları, taşınan hayvanın uçuş esnasında veya daha sonrasında sağlık durumunun kötüleşmesine ilişkin kesinlikle sorumluluk almıyor.

İHA

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

2 yorum

  1. FRANSIZ buldog ve diğer nasıl burunlu, solunum sorunu olan hayvanlar kargo Bölümünde taşınamaz. Basınç düzeyi ayarlanmış Habib böşümğnde taşınmaları gerekir ancak bulldoglar kilo sebebiyle bu şekilde de taşınamaz. Bunu veterinerinin zaten söylemesi gerekirdi, sahibinin de daha bebekken bu durumdan haberdar olması. Resmen Ölüme gitmiş yavrucak.

  2. FRANSIZ buldog ve diğer basık burunlu, solunum sorunu olan ırklar kargo Bölümünde taşınamaz. Basınç düzeyi ayarlanmış kabin bölümünde taşınmaları gerekir ancak bulldoglar kilo sebebiyle ( kafesi ile birlikte 6 kiloyu geçmemesi gerekiyor Kabin içine Alınacak evcil Hayvanın) bu şekilde de taşınamaz. Bunu veterinerinin zaten söylemesi gerekirdi, sahibinin de daha bebekken bu durumdan haberdar olması. Resmen Ölüme gitmiş yavrucak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir