Cuma , Ekim 20 2017
Ana Sayfa / Kültür-Sanat / Teknoloji: Kalp ritmi ile fotoğraf çeken köpek

Teknoloji: Kalp ritmi ile fotoğraf çeken köpek

Dünyanın ilk fotoğrafçı köpeği unvanına sahip olan bu köpek, kalp ritmi ile fotoğraf çekiyor.

grGünümüzde akıllı telefonların kameraları, profesyonel kameraları aratmayacak seviyeye görüntü sağlarken hemen hemen herse fotoğrafçı oldu ve günde en az onlarca fotoğraf çekiyor. Bu insanların genel davranışlarına baktığımızda ise genel olarak hayvan fotoğrafları çektiği gözlemleniyor.

İnsanlar hayvanları gördüğünde heyecanlanıp onların belki en masum belki de en komik hallerini çekmeye çalışırken durumu tam tersinden düşündüğümüzde bir köpek fotoğrafçı olsaydı neler çekerdi merak ediyor musunuz?

Bunu hayal eden Nikon kalp ritmi entegreli bir fotoğraf makinesi üreterek oldukça ilginç kareler yakaladı. Grizzler adını taşıyan bir köpeğin göğsüne takılan fotoğraf makinesi, Grizzler’ı en çok heyecanladıran anlarda yani kalp ritmi yükseldiğinde bir kare alarak bizlere bir köpek fotoğrafçı gözünden dünyayı gösterdi.

Grizzler’ın dolaşırken en çok heyecanlandığı kareleri görmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Silikon Vadisi

 

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Orman ve arazilerde yaşayan köpeklerin belgeseli destek bekliyor

Onlar şehirlere fazla gelen, yaşam alanlarından insan eliyle koparılan, kimi zaman belediyelerin kimi zaman “kimliği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir