Çarşamba , Eylül 20 2017
Ana Sayfa / Haberler / Dünya / 30 maymun işkencecilerden kaçarak kurtuldu

30 maymun işkencecilerden kaçarak kurtuldu

Porto Riko’da insanlar tarafından deney için esir tutulan 30 maymun kafesten kaçarak özgürlüğe koştu. Maymunların işkenceden kurtulmaları için kafeslerinin kırıldığı olayda ALF’in yer almış olma ihtimali yüksek.

mmmPorto Riko’da Karayip Araştırma Merkezi adı verilen işkencehaneden kaçarak kurtulan maymunların kafeslerinin kırıldığı anlaşıldı, Kafesleri kimin kırdığı bilinmiyor. İşkenceciler maymunları yeniden esaret altına almak için araştırma başlattı. Animal Liberation Front'(ALF) un bu tarz eylemler yaptığı, işkencecilerden  hayvanları kurtardığı çok sayıda eylemi bulunuyor.

ALF nedir?

ALF (Animal Liberation Front – Hayvan Kurtuluş Cephesi), 1976´da hayvan hakları eylemcisi Ronnie Lee´nin kurduğu aktivist gruptur.

Hayvanları, deney laboratuvarları, sınai çiftlikler,kürk çiftlikleri gibi kötü muameleye maruz kaldıkları yerlerden kaçırıp acı çekmeden, doğal ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri yerlere yerleştirmek. Hayvanları sömürerek ve onlara kötü muamele ederek kâr elde eden kurumlara yönelik ekonomik sabotaj eylemleri gerçekleştirmek. Şiddet içermeyen eylemlerle ve özgürleştirme faaliyetleriyle, kapalı kapılar ardında hayvanlara yapılan işkenceleri ifşa etmek. İnsan ya da insandışı olsun hiçbir hayvana zarar gelmemesi için gereken bütün önlemleri almak.

Vehaber.org

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Kendisine sarılmak isteyen çocuğun yüzünü ısıran köpeğe verilen ölüm cezası uygulanmalı mı?

İngiltere Hornsea’de büyükanne ve dedesiyle gezmekte olan 21 aylık çocuk, bir bankta sahibiyle birlikte oturan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir