Çarşamba , Eylül 20 2017
Ana Sayfa / Haberler / Dünya / Gözleri görmeyen köpeğin hem gözü hem kulağı oldu

Gözleri görmeyen köpeğin hem gözü hem kulağı oldu

Glenn adı verilen Jack Russell cinsi köpeğin iki gözü de görmüyor. Ne var ki Buzz isimli başka bir köpek, onun sürekli yanında. Tabiri caizse onun gözü ve kulağı olmuş durumda. Barınaktaki yetkililer, köpeklerin bir an bile olsun birbirlerinden ayrılmadığını, beraberken çok mutlu olduklarını aktarıyor.

sss
İNGİLTERE’NİN HARTLEPOOL KENTİNDEKİ BİR TÜNELDE TERK EDİLMİŞ HALDE BULUNAN KÖPEKLER, YENİ SAHİPLERİNİ BEKLİYOR. KÖPEKLER BİRBİRLERİNE O KADAR BAĞLI Kİ, BİRİ NEREYE GİDERSE DİĞERİ DE ONUN PEŞİNDEN KOŞUYOR.

Yaklaşık üç hafta önce İngiltere’nin Hartlepool kentindeki bir tünelde iki köpek bulundu. Sahipleri tarafından terk edilen köpekler, şu an bir barınakta yaşıyor. Kendilerine sahip çıkacak bir aile bekleyen köpeklerin ilginç bir hikâyesi var. Glenn adı verilen Jack Russell cinsi köpeğin iki gözü de görmüyor. Ne var ki Buzz isimli başka bir köpek, onun sürekli yanında. Tabiri caizse onun gözü ve kulağı olmuş durumda. Barınaktaki yetkililer, köpeklerin bir an bile olsun birbirlerinden ayrılmadığını aktarıyor. Barınağın müdürlüğünü yapan John Bielby, “Köpeklerden biri nereye giderse gitsin diğeri onu takip ediyor. Birkaç dakika ayrı kaldıklarında çok huzursuz oluyorlar. Beraberken ise çok mutlular.” ifadelerini kullanıyor. 56 yaşındaki Bielby, köpeklere sahip çıkacak ailenin ikisini birden alması gerektiğini kaydediyor. Köpeklerin yaşlarının 9 ila 10 yaş aralığında olduğu tahmin ediliyor. Sahiplerinin, onları yaşları nedeniyle terk etmiş olabileceği düşünülüyor. Barınak yetkilileri, köpeklerin ne kadar zamandır beraber olduklarını bilmiyor. Ancak aralarındaki bağın kuvvetli olduğunun altını çizerek, bunun kısa süreli bir beraberlik olamayacağını vurguluyor.

Zaman

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Kendisine sarılmak isteyen çocuğun yüzünü ısıran köpeğe verilen ölüm cezası uygulanmalı mı?

İngiltere Hornsea’de büyükanne ve dedesiyle gezmekte olan 21 aylık çocuk, bir bankta sahibiyle birlikte oturan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir