Çarşamba , Eylül 20 2017
Ana Sayfa / Haberler / Dünya / Yulin Köpek Yeme Festivali’nde 40 bin köpek katledildi

Yulin Köpek Yeme Festivali’nde 40 bin köpek katledildi

Hayvanseverlerin durdurulması için seferber olduğu Yulin Köpek Yeme Festivali tüm tepkilere rağmen yapıldı. Yulin Köpek Yeme Festivali’nde 40 bin köpek katledildi.

yu

Çin’de her yıl gerçekleştirilen Yulin Köpek Yeme Festivali bu yıl da eleştirilere ve tepkilere rağmen gerçekleştirildi. Çin’in Guanşi eyaletinde Yulin kentinde düzenlenen Yulin Köpek Yeme Festivali kapsamında çok sayıda köpek ve kedi öldürüldü. Yulin Köpek Yeme Festivali’ne her yıl pek çok insan tepki gösterirken, festival ise gerçekleştirilmeye devam ediliyor. Protesto edilen Yulin Köpek Yeme Festivali bu sene de durdurulamadı ve 40 bin köpek kesildi.

Köpek eti severlerin katıldığı Yulin Köpek Yeme Festivali geçtiğimiz haft 15 şehirde protesto edildi. Yürüyüşlerle protesto edilen Yulin Köpek Yeme Festivali yerel halka göre yazı kutlamak için yapılıyor. Yulin Köpek Yeme Festivali’nin gerçekleştirilmesi yerel halk tarafından normal karşılanıyor. Efsanelere göre köpek eti kötü ruhları uzak tutarken, cinsel günü de arttırıyor. Hayvan hakları aktivistlerinden ve batı ülkelerinden gördükleri tepkilerden rahatsız olan yerel halk, geleneklerine saygı duyulması gerektiğini söylüyor.

Yang Xiaoyun
Yang Xiaoyun

PROTESTOLARA RAĞMEN DEVAM ETTİ

Son yıllarda çok sayıda hayvansever, köpekleri kurtarmak için satın almaya başladı. Emekli öğretmen Yang Xiaoyun, Cumartesi günü 100 köpek kurtarmak için yaklaşık 7.000 yuan yani 1.100 dolar ödedi. Yulin sakinleri ve satıcılar ise hayvanların “insancıl bir şekilde öldürüldüğünü” söylüyorlar. Tüm dünyada köpek eti festivaline karşı internet üzerinden protesto kampanyaları düzenlendi. İki milyonu aşkın kişinin internet üzerinden katıldığı protestolara rağmen köpek yeme festivali gerçekleştirildi. Hayvan hakları savunucuları, özellikle köpeklerin yenilmesi kadar, hayvanların kesim şekline de tepki gösteriyor. Köpek etinin daha lezzetli olduğu gerekçesiyle bazen canlı canlı derilerinin yüzüldüğü, bazen de adrinalin salgıladığı için kesimden önce dövüldükleri belirtiliyor.

MyNet Haber

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Kendisine sarılmak isteyen çocuğun yüzünü ısıran köpeğe verilen ölüm cezası uygulanmalı mı?

İngiltere Hornsea’de büyükanne ve dedesiyle gezmekte olan 21 aylık çocuk, bir bankta sahibiyle birlikte oturan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir