Perşembe , Temmuz 20 2017
Ana Sayfa / Haberler / Noter, ömrünü sokak köpeklerine adadı

Noter, ömrünü sokak köpeklerine adadı

Rize’nin İkizdere İlçesi’nin kadın Noter’i Berran Altuntecim, sokak köpeklerine olan sevgisi ile dikkat çekiyor.

nnnnAnkara Barosu’na kayıtlı olarak yaklaşık 22 yıldır avukatlık yapan son bir yıldır ise Rize’nin İkizdere İlçesi Noterliği görevini yürüten Berran Altuntecim, İkizdere’de bir yıl içerisinde yaklaşık 40 sokak köpeğinin tedavisi, barınma ve beslenmesini sağladı. Altuntecim, sokak hayvanlarına olan sevgisi ve onlar için adadığı hayatı ile dikkat çekiyor. Daha önceki görev yerlerinde de sokak hayvanları için mücadele yürüten Altuntecim, İkizdere’de başlattığı çalışma ile İkizdere Belediyesi’ne bir köpek barınağı kurdurdu. Yaralı sokak köpeklerinin tedavilerini üslenen Altuntecim, barınakta bulunan köpekler için ise yemek hanelerden artan yemekleri toplayarak beslenmelerini sağlıyor. İkizdere halkının da benimsediği Altuntecim, hukuk görevinin yanında gönüllü olarak da veteriner hizmeti veriyor. Sokakta yaralı bir hayvan bulan yöre halkı ilk olarak Altuntecim’e koşuyor.
Barınakta bulunan köpekler Altuntecim’ı kendi deyimi ile anneleri gibi görüyorlar. Her gün ortalama 4 saatini sokak köpekleri ile geçiren Altuntecim, barınağa gittiğinde hayvanlar sevinçten yana koşarak üzerine atlıyor ve onunla dakikalarca oyunlar oynuyor.
Altuntecim, sokak köpeklerinin kendisini anneleri gibi gördüğünü belirterek, “Beni anneleri gibi görüyorlar. Sanırım onları benim doğurduğumu sanıyorlar. Hangi canlı ile günde 4-5 saatinizi samimi olarak geçirirseniz o hayvan size çocuğunuz gibi bağlanır. Bunlar verilen emeği asla reddetmeyen canlılar. Ben onlara şükran ile bağlıyım. Çünkü bir köpek besliyorsanız, günün hiç olmadık bir saatinde onu gezdirmek zorunda kalabilir ve normal anlarda görmediğiniz bir çok doğal güzelliği hissederek yaşayabilirsiniz. Bir köpeğiniz varsa onunla birlikte kendinizi çok iyi hissederseniz” dedi.

Milliyet

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Bir Pitbull kurtarıcısından “tehlikeli” insanlara mesaj

Noelani G., özellikle Pitbull ırkı köpekleri kurtarmaya ve rehabilite etmeye hayatını adamış bir kadın. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir