Perşembe , Temmuz 20 2017
Ana Sayfa / Sağlık / Veteriner Hekim Laçinbala: “Bir canlıya bu derece acı yaşatan bir çocuk, büyüdüğünde gücü kime yeterse ona acı çektirir. “

Veteriner Hekim Laçinbala: “Bir canlıya bu derece acı yaşatan bir çocuk, büyüdüğünde gücü kime yeterse ona acı çektirir. “

Osmaniyeli Veteriner Hekim Ali Laçinbala, halk arasında kulağı kesilen köpeğin daha ‘yavuz’ alacağı yönündeki inanışın yanlış olduğunu söyledi. Laçinbala, kulak kesmenin köpekler için işkence olduğunu vurguladı.

k1

Kulağı kesilen yavru köpeklerin ne aslan olacağını ne de cinsinin değişeceğini aktaran Ali Laçinbala, kesince o köpek ne aslan olur ne de şekilli köpek olmayacağını belirten Veteriner Hekim Ali Laçinbala,“Yavru köpekler kulaklarının kesilmesinin onun cinsini de kalitesini de değiştirmez. Kulak kesme işlemi çok yanlış, hayvana işkencedir.” Dedi.

k2

Bazı köpek sahiplerinin yanlış bir anlayışının olduğunu belirten Laçinbala, “Bazı kişiler köpeklerin ‘yavuz’ olması için kulak kesiyorlar. Köpeklerin kulağının kesilmesi ile o hayvanda bir değişme olmaz. Kulağı kesilen köpek yardıma muhtaç acı çeken bir varlık olur. Bir canlıya bu derece acı yaşatan bir çocuk, büyüdüğünde gücü kime yeterse ona acı çektirir. Kadın cinayetleri ve kadına şiddeti önlemenin ilk yolu hayvan sevgisiyle başlar.” diye konuştu.

CHA

Patipedia

Patipedia, yaşam hakkına saygı duyan, köpekler ve insanların bir arada uyum içinde yaşamasını arzu eden ve herkesin faydalanacağı şekilde, her konuda bilgi ve deneyim paylaşmayı hedefleyen, ortak paydaları yaşam tarzı ve hayvan sevgisi olan bir grup hayvansever tarafından kuruldu.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Tarif: Elmalı havuçlu köpek bisküvisi

Hazır ödül mamalarından sıkılanlara köpeğiniz için kolay bisküvi tarifi. Hazırlamak 15 dakika, pişirmek 45 dakika. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir